حتما به خوردن این سبزی مفید عادت کنید

حتما به خوردن این سبزی مفید عادت کنید

آفتاب نیوز :

مصرف کرفس به مقابله با التهابات بدن کمک می کند و در بهبود گوارش و کنترل وزن نیز نقش دارد. کرفس را می توان علاوه بر افزودن به انواع غذا ها در ترکیب سالاد نیز استفاده کرد.

در ادامه این مطلب، به فواید عادت به خوردن این سبزی خواهیم پرداخت که به ترتیب عبارتند از: 

1. خوراکی با خاصیت ضدانعقادی

کرفس منبع غنی از ویتامین K محسوب می شود که این ویتامین نقش اساسی در انعقاد خون دارد. یک پیمانه کرفس خرد شده می تواند 30 درصد نیاز روزانه به این ویتامین را تامین کند. 

2. محافظت از قلب

کرفس جزء سبزیجاتی است که از سلامت قلب و عروق محافظت می کند. این تاثیر به دلیل تنظیم فشار خون است که ناشی از مقدار فراوان پتاسیم خواهد بود. خوردن کرفس همچنین سطح کلسترول خون را پایین می آورد، زیرا فیبر های آن در دفع کلسترول از روده ها تاثیر دارند و مانع از ورود کلسترول به خون می شوند. 

3. ضدالتهاب طبیعی

آنتی اکسیدان های کرفس در کاهش التهابات بدن نقش دارند. از همین رو، توصیه می شود برای بهبود التهابات ناشی از نقرس و آرتریت حتما کرفس در رژیم غذایی گنجانده شود. به علاوه، فلاونویید های موجود در کرفس از عضلات و بافت های همبند محافظت و آن ها را تقویت می کنند. 

4. بهبود عملکرد گوارش

از گذشته های دور مردم از خواص کرفس برای مقابله با اسیدیته معده استفاده می کردند. در واقع، کرفس تاثیرات بسیاری برای سیستم گوارش دارد که از جمله می توان به بهبود یبوست تحت تاثیر فیبر های فراوان اشاره کرد. خوردن کرفس ترشح بزاق و شیره گوارشی را تحریک کرده و عملکرد گوارش را در افرادی که هضم آهسته دارند یا بی اشت ها هستند، تسهیل می کند. همچنین، به نظر می رسد کرفس مخاط معده را تقویت و از بروز زخم های گوارشی پیشگیری می کند. 

5. سرشار از ویتامین های C و فولات

کرفس یکی از بهترین منابع ویتامین C محسوب می شود. این ویتامین تاثیر آنتی اکسیدانی قوی دارد و جذب آهن همچنین سنتز کلاژن و تقویت عملکرد ایمنی بدن را تسهیل می کند. یکی دیگر از ویتامین هایی که به مقدار فراوان در کرفس وجود دارد، ویتامین B9 یا فولات است که برای خانم های باردار طی سه ماه نخست بارداری ضروری است تا از بروز ناهنجاری های عصبی جنین جلوگیری شود.

منبع: سلامت

حتما به خوردن این سبزی مفید عادت کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حتما به خوردن این سبزی مفید عادت کنید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حتما به خوردن این سبزی مفید عادت کنید"، کلیک کنید.