تعمیر تلویزیون ال جی در محل

خراب شدن LCD تلویزیون ال جی می تواند ناشی از سقوط، نفوذ آب به داخل تلویزیون یا وجود یک قطعه معیوب باشد. هنگامی که یک اتصال کوتاه در مدار بک لایت رخ دهد، سیم نازک داخل فیلتر می شکند و برق LED های بک لایت را قطع می کند. دیود بک لایت نیز مانند فیلترهای بک لایت، یک جزء شکننده است. در مواردی که فیلتر بک لایت تلویزیون سوخته باشد، اغلب متوجه خواهید شد که دیود نیز از کار افتاده است.

هرچند خرابی دیود در غیاب آسیب فیلتر نادر است، اما ممکن است اتفاق بیفتد. برای تشخیص هریک از این آسیب ها نیاز به حضور یک تکنسین متخصص و تعمیر تلویزیون ال جی در محل است. پیشنهاد ما این است که برای تعمیر تلویزیون سونی و تعمیر تلویزیون ال جی حتما به نمایندگی تلویزیون ال جی  و سونی مراجعه کنید. تیم فنی نمایندگی رسمی تلویزیون ال جی با بهره گیری از آخرین آموزش ها و فناوری های مدرن روز می توانند مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی و سایر موارد نیازمند به تعمیرات را برطرف نمایند و درصورت نیاز به تعویض قطعات، با قطعات یدکی فابریک و اصلی، مشکل را رفع کنند.

تعمیر تلویزیون ال جی در محل

تلویزیون ها یکی از مرکزی ترین و البته شاید یکی از ضروری ترین دستگاه های منزل هستند. برخی از ما حتی به شنیدن دایمی صدای تلویزیون عادت کرده ایم و اگر گاهی تلویزیون روشن نباشد یکی از مهم ترین سرگرمی هایمان را از دست داده ایم؛ البته بسیاری از افراد هم وابستگی زیادی به این جعبه ی جادویی ندارند اما به هر شکلی که باشد خرابی یا عدم وجود تلویزیون حتی برای چند دقیقه در روز می تواند به ما ثابت کند که دستگاه تلویزیون ضروری است.

امروز همان روزی است که همه ی تلاشتان را کرده اید تا کارتان را زودتر تمام کنید، میان راه بازگشت به خانه تخمه، چیپس و پفک خریده اید. سریع خودتان را به خانه رسانده، شام را نخورده نشستید جلوی تلویزیون تا الکلاسیکو را ببینید و از برد شیرین ریال مادرید یا بارسلونا لذت ببرید. چه اتفاقی افتاده؟! چرا تلویزیون خراب شده؟ چرا روشن نمی شود؟ چرا به خوبی گذشته کار نمی کند؟ می دانم که عصبانی هستید؛ اما کار از کار گذشته و بهتر است برای اینکه مسابقه برگشت را از دست ندهید همین امروز به عیب یابی و تعمیر تلویزیون ال جی اقدام کنید.

آیا تلویزیون شما نیاز به تعمیر دارد؟

هر تلویزیونی ممکن است به هزاران دلیل مختلف دچار اشکال شود، اما اگر در هنگام خرید تلویزیون ال جی به گارانتی معتبر محصول دقت کنید، کارتان در این مواقع خیلی راحت تر است. بگذریم، قصد ما از نوشتن این مقاله این است که تمام مشکلات رایج بین تلویزیون ها را بررسی کنیم و برای برطرف کردن آنها راهکارهایی را ارایه دهیم. اگر دلتان نمی خواهد لذت تماشای برنامه های تلویزیونی مورد علاقه تان را از دست بدهید، وقت را تلف نکنید و یک راست برویم سر اصل مطلب.

– پر تکرارترین علت خرابی تلویزیون ال جی چیست؟!

ما به واسطه ی تعمیرکاران خبره ای که در اختیار داریم، به خوبی می دانیم کدام یک از خرابی ها بیشتر برای تلویزیون ها پیش می آید. به احتمال زیاد مشکلی که برای تلویزیون شما پیش آمده نیز میان همین مشکلات پیدا خواهد شد.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

مدارهای بک لایت در تلویزیون های ال جی، معماری مشترکی دارند:

 • یک تراشه برق سیگنال بک لایت را تولید می کند.
 • یک سلف که معمولا «کویل بک لایت» نامیده می شود، سیگنال را تقویت می کند.
 • یک دیود از ولتاژ معکوس جلوگیری می کند.
 • یک مهره نویزگیر فریت، سیگنال را فیلتر می کند.
 • یک کابل نواری سیگنال را به نوار LED بک لایت می رساند.

البته برخی از تلویزیون ها نیز دارای یک تراشه درایور بک لایت اضافی هستند. اکثر سخت افزارهای تلویزیون های ال جی در ولتاژهای بین 1.8 – 5.2 ولت کار می کنند اما مدار بک لایت با ولتاژی در حدود 15 تا 20 ولت کار می کند. در این ولتاژ بالاتر، اجزای بک لایت، بیشتر در معرض آسیب اتصال کوتاه و خوردگی ناشی از رطوبت هستند. درصورت آسیب دیدن این موارد، بهتر است با ما در نمایندگی رسمی تلویزیون ال جی (گلدیران) تماس بگیرید تا بهترین تکنسین های خود را به منزل شما اعزام کنیم و شما بتوانید بدون نیاز به صرف وقت برای تردد در سطح شهر، از خدمات تعمیر تلویزیون ال جی در محل استفاده کنید.

شایع ترین علت اتصال کوتاه خودبه خودی ناشی از کار روی تلویزیون در حالی است که منبع برق آن، هنوز متصل است. جابه جا شدن ناگهانی انبر انبر یا ناهماهنگی کانکتور LCD نیز می تواند مدار بک لایت به زمین را قطع کند. بنابراین، قبل از تعمیر حتما باید تلویزیون از برق جدا شود و اتصال کوتاه رخ دهد. البته یکی دیگر از دلایل اتصال کوتاه بک لایت، روش های مونتاژ معیوب است و به همین دلیل، تعمیر تلویزیون های ال جی حتما باید توسط متخصص تعمیر تلویزیون ال جی در محل انجام شود.

اتصالات لحیم کاری شده، توسط یک قطعه نوار سیاه محافظت می شوند اما در طول فرایند تعمیر و بازسازی صفحه نمایش، برخی از تولیدکنندگان از تعویض نوار غفلت می کنند، آن را به صورت نامرتب قرار می دهند یا آن را به طور ایمن نصب نمی کنند که در نتیجه باعث اتصال کوتاه می شود.

قیمت و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر تلویزیون ال جی در نمایندگی رسمی تلویزیون ال جی، بستگی به سایز تلویزیون دارد. در نظر داشته باشید برای اطلاع از هزینه دقیق تعمیرات لازم است دستگاه از سوی کارشناس شرکت مورد بررسی قرار گیرد و بر اساس قطعه مورد نیاز و اجرت انجام خدمات (در صورتی که گارانتی به اتمام رسیده) اعلام هزینه شود.

علت روشن نشدن تلویزیون ال جی

شاید اکثر مردم فکر کنند که روشن نشدن تلویزیون از آن دسته ایراداتی هست که خودشان نمی توانند این مشکل را در تلویزیونشان برطرف کنند و حتما جهت تعمیر تلویزیون ال جی نیاز به مراجعه متخصص دارد. اما بهتر است اول در این مقاله نکاتی که در ادامه بیان خواهد شد را مطالعه کنید و بعد در صورت برطرف نشدن مشکل کار را به متخصص بسپارید.
این دسته از ایرادهای مربوط به روشن نشدن تلویزیون، معمولا به دلیل مشکل در عملکردهای برق رسانی دستگاه به وجود می آید، اما گاهی هم ممکن است ایراد در سخت افزار تلویزیون باعث بروز این مشکل شده باشد.به طور خلاصه می توان گفت اگر مشکلی در برق رسانی یا سخت افزار تلویزیون به وجود بیاید ایرادها به شکل های زیر می تواند ظاهر شود :

 • تلویزیون ال جی روشن نمی شود
 • در تلویزیون ال جی یک لحظه تصویر می آید و خاموش می شود.
 • چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون های ال جی
 • تلویزیون ال جی روشن و خاموش می شود
 • بعد از چند ساعت تلویزیون ال جی خاموش می شود
 • علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون های ال جی
 • تلویزیون ال جی خودبخود روشن می شود

نگران نباشید، در ادامه راه حل هایی برای این موارد برای شما داریم.

– تعمیر تلویزیون ال جی که روشن نمی شود

مشتری هایی برای تعمیر تلویزیون و حل مشکل روشن نشدن تلویزیون با ما تماس می گیرند. این حالت زمانی رخ می دهد که اصلا تلویزیون روشن نمی شود.

 • در این مورد حتما اول چک کنید پریز و یا محافظ برق مشکلی نداشته باشد و بعد دستگاه را به برق مستقیم وصل کنید تا متوجه بشید ایراد از محافظ است یا تلویزیون ؟
 • دقت کنید در برخی مد های قدیمی یک کلید پاور (دکمه روشن و خاموش) پشت یا زیر دستگاه قرار دارد که لازمه آن را روی حالت روشن بزارید، پس حتما دکمه ی پاور دستگاه را چک کنید .
 • اگر دیدید که فقط لوگوی ال جی را نشان می دهد و دیگر تصویر نمی آید حتما باید کار را به کاردان بسپارید تا تخصصی دستگاه چک شود.
 • اگر هم به طور کلی برق وارد دستگاه نمی شد، دستگاه هایی مثل محافظ برق را از تلویزیون قطع کنید و آن را چک کنید که سالم است یا نه؟ شاید ایراد اصلا از محافظ برق باشد.
 • در نهایت اگر کلا دستگاه روشن نمی شد، خبر خوب این است که تعمیر تلویزیون ال جی در این حالت نیز ممکن است.

– در تلویزیون ال جی یک لحظه تصویر می آید و خاموش می شود

– چشمک زدن چراغ پاور و روشن نشدن تلویزیون های ال جی

اگر با این دو مشکل مواجه شدید می توانید از راه حل های مشابه که در ادامه بیان می کنیم برای رفع این ایرادها استفاده کنید.

برای حل ایراد در این مورد حتما اول چک کنید پریز و یا محافظ برق مشکلی نداشته باشد و بعد دستگاه را به برق مستقیم وصل کنید تا متوجه بشید ایراد از محافظ است یا تلویزیون؟ شاید در این موارد دستگاه هنگ کرده باشد.در صورت حل نشدن مشکل کافیست درخواست تعمیر تلویزیون ال جی خود در سایت www.bestbuy.com ثبت کنید تا در نزدیکترین زمان برای بررسی دستگاه شما جهت تعمیر تلویزیون ال جی در محل مراجعه شود.

-تعمیر تلویزیون ال جی در حالتی که دکمه پاور چشمک می زند ولی تلویزیون تصویر ندارد:

اگر نداشتن تصویر در یک ورودی خاص باشد، دستگاه های جانبی مثل سینما خانگی و… متصل به تلویزیون را جدا کنید و آن ها را هم چک کنید .

در صورتی که چک کردید همه مراحل را و مشکل دستگاه برطرف نشد. اگر مشکل باز هم برطرف نشد، باید تکنسین جهت تشخیص عیب و تعمیر تلویزون ال جی مراجعه کند. اگر پاسخ شما خیر است : مورد می تواند از ورودی مورد نظر باشد، اگر آنتن یا ماهواره است قدرت و کیفیت سیگنال را چک کنید و اگر ایراد از دستگاه جانبی مثل سینماخانگی و… می باشد کابل و پورت را چک کنید.

– علت قاطی شدن رنگ تلویزیون ال جی

زمانی که رنگ تصویر تلویزیون مشکل داشته باشد یا رنگ ادغام شود، راه کارهای زیر می تواند به حل مشکل کمک کند. درصورتی که مشکل برطرف نشد، تکنسین های آموزش دیده و مجرب شرکت برای حل همین مشکلات در کنار شما هستند.

 • اول در قسمت تنظیمات، تنظیمات تصویر را چک کنید.
 • دوم یک مرتبه ریست تنظیمات تصویر را انجام دهید، سه مرتبه دکمه ی mute را فشار دهید و سپس بازنشانی صدا و تصویر را تایید کنید.
 • سوم حالت تصویر را روی درخشان انتخاب کنید و تنظیمات رنگ همانند دمای رنگ ، ته رنگ و … تنظیم کنید. استفاده از این تنظیمات برای تنظیم دمای رنگ و ته درنگ برای زمانی است که با ایراد غیر طبیعی بودن رنگ ها مواجه می شوید که انجام این تنظیمات تاثیر زیادی بر روی تصویر دارد.
 • چهارم حتما چک کنید آیا در تنظیمات رنگ همه ی ورودی ها این مشکل وجود دارد؟

دقت کنید در صورتی که گزینه ی (اعمال برای همه ی ورودی ها) در منوی تصویر را انتخاب کردید، تنظیمات تصویر بر روی همه ی ورودی ها را انجام دهید.و در ضمن حتما چک کنید با چه دستگاه جانبی تصویر را بررسی کردید. ممکن است یک دستگاه جانبی ایراد تصویر داشته باشد. از قسمت تست تصویر هم میتوانید این مورد را چک کنید.

– تصویر تلویزیون ال جی نویز دارد

نویز افتادن روی تصویر تلویزیون نیز دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. گاهی به علت خرابی آنتن تلویزیون این اتفاق می افتد، گاهی به دلیل اتصالات در سیم آنتن، گاهی مشکل خرابی پنل است و گاهی هم به خاطر وجود اشکال در محافظ سیستم برق و عدم هماهنگی آن با تلویزیونتان این اتفاق رخ می دهد.

در صورتی که از تلویزیون و اتصالات استاندارد و معتبر استفاده کنید، احتمال بروز چنین مشکلی بسیار کم است. به هرحال اگر روی تصویر تلویزیونتان نویز می افتد، اتصالات و همچنین محافظ برق سیستم را کنترل کنید. در صورتی که مشکل حل نشد به کارشناسان حرفه ای ما برای تعمیر تلویزیون ال جی از طریق سایت    youtube.comاطلاع دهید.توجه کنید که تعمیر وسایل الکتریکی در خانه ریسک زیادی دارد و ممکن است آشنا نبودن شما با تعمیرات تلویزیون ال جی، خسارت های دیگری وارد کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعمیر تلویزیون ال جی در محل" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعمیر تلویزیون ال جی در محل"، کلیک کنید.