90 درصد تسهیلات بانکی استان در اختیار اقلیت 10 درصدی است

90 درصد تسهیلات بانکی استان در اختیار اقلیت 10 درصدی است

رمضان بهرامی با اشاره به مشکلات زیادی که تولیدکنندگان با آن روبرو هستند، گفت: این روزها در این شرایط اقتصادی تولید کار بسیار سختی است و متاسفانه تولیدکنندگان برای تامین سرمایه در گردش به تسهیلات نیاز دارند.

وی افزود: با استاندار نیز مطرح کردهام که در استان وامهای کلان به راحتی در اختیار افراد خاص قرار می گیرد و توزیع تسهیلات عادلانه نیست، امیدوارم ایشان پیگیری کنند و همه فعالان اقتصادی بتوانند به سهم خود از منابع بانکی استان استفاده کنند.

بهرامی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال های اخیر شاهد این نیز بودهایم که بانک ها خارج از حوزه تخصصی خود به پرداخت تسهیلات مبادرت کرده اند که این موارد نیاز به ورود و نظارت دولت دارد تا بانک ها هر کدام طبق چارت و رسالت خودشان خدماتدهی به مشتریان را داشته باشند. مثلا بانک توسعه تعاون تنها در بخش تعاون و بانک صنعت و معدن نیز فقط به مخاطبین خود در این حوزه خدمات و تسهیلات اهداء کند.

بهرامی در پاسخ به سوالات خبرنگاران پیرو وضعیت معادن استان، شرایط معادن را بسیار مبتدی و غیرحرفهای عنوان کرد و توضیح داد: فعالان در بخش معادن مدتهاست در شمار قشر مظلوم این عرصه قرار گرفته اند؛ چرا که امروزه با توجه به ارتقاء معادن و استفاده از ماشینآلات پیشرفته در دنیا، شکل کنونی کار با بیل و کلنگ برای معدنداران استان گلستان به هیچ وجه به صرفه و توجیه پذیر نیست.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت گلستان در ادامه با تاکید بر لزوم انگیزه بخشی و حمایت از واحدهای تولیدی صنعتی در استان، گفت: راهاندازی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری طی سال گذشته عملکرد ضعیفی داشته و متاسفانه در ارایه راه حل و علاج بخشی مشکلات و موانع تولیدکنندگان به سطح بسیار پایینی رسیده است. تا جایی که دیگر استاندار و معاون اقتصادی ایشان در جلسات ستاد شرکت نمی کنند و به طبع آن تولیدکنندگان نیز دیگر امیدی به کارآمد بودن این نشست ها ندارند.

وی افزود: امیدواریم با توجه به شعار امسال دولت درباره حمایت از واحدهای تولیدی، در جلسات آتی ستاد در راستای تحقق شعار دولت و رفع موانع تولید، شاهد حضور بیشتر استاندار و معاونان ایشان در جلسات باشیم.

رییس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان، تولید ید در گلستان را یک افتخار و امتیاز بزرگ دانست و گفت: تولید ید در استان گلستان منجر شده است که کشورمان نهمین تولیدکننده ید در جهان باشد و این امر باعث ورود مقادیر بالای ارز به کشور و جلوگیری از خروج آن نیز شده است.

وی در پایان درباره راه اندازی بازار مرزی اینچه برون به خبرنگاران گفت: بازارچه مرزی اینچه برون از مطالبات مهم در استان است و افتتاح آن در آینده می تواند منجر به ایجاد 2000 شغل شود، البته ناگفته نماند این منطقه مرزی مشکلات خاص خودش را دارد و تاکنون تهدید مسافران و باج گیران در این منطقه مانع رونق گرفتن آن بوده است.

46

90 درصد تسهیلات بانکی استان در اختیار اقلیت 10 درصدی است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "90 درصد تسهیلات بانکی استان در اختیار اقلیت 10 درصدی است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "90 درصد تسهیلات بانکی استان در اختیار اقلیت 10 درصدی است"، کلیک کنید.