2300 البرزی با تسهیلات بسیج سازندگی شاغل شدند

2300 البرزی با تسهیلات بسیج سازندگی شاغل شدند

به گزارش کوبار البرز؛ سرهنگ محمد فلاحتکار روز سه شنبه 18 اردیبهشت در نشست خبری که در ستاد فرماندهی سپاه البرز برگزار شد، با بیان اینکه هدف از تشکیل بسیج سازندگی این بود که از توان و روحیه جهادی، مردمی و انقلابی جوانان برای خدمت بی منت استفاده شود، گفت: با تفکر جهادی و انقلابی و با حضور مردم همیشه اتفاقات خوبی رقم خورده است.

فلاحتکار، حضور در ایام کرونا، سیل جاده چالوس، زلزله کرمانشاه، سیل سیستان و بلوچستان و … را از نمونه های این حضور جهادی عنوان کرد و گفت: علاوه بر این موارد، گروه های جهادی در محلات هم حضور دارند و موظف هستند با استفاده از ظرفیت مردمی و خیرین مشکلات را رفع کنند.

این مسیول به اقدامات بسیج سازندگی در حوزه آبرسانی به روستاها اشاره کرد و گفت: سال گذشته 30 پروژه در قالب جهاد آبرسانی در البرز توسط بسیج سازندگی به سرانجام رسید و بخش زیادی از مشکل آب روستاهای استان حل شد. اجرای این پروژه ها در حالت عادی 30 ماه زمان و 50 میلیارد ریال بودجه نیاز داشت، ولی بسیج سازندگی آن را در 9 ماه و با هزینه ای کمتر انجام داد.

وی افزود: علاوه بر این 19 پروژه آسفالت بین روستایی هم به وسعت 234 هزار مترمربع انجام شد.

فلاحتکار ادامه داد: در قالب طرح شهید عجمیان 631 مدرسه استان بازسازی و رنگ آمیزی شد. همچنین 725 سری جهیزیه تقدیم نوعروسان و 252 عروسی هم برگزار شد.

وی از توزیع 170 هزار بسته معیشتی در مناطق محروم کرج طی سال گذشته خبر داد و گفت: علاوه بر بسته های معیشتی، کمک های مناسبتی در شب یلدا و ماه مبارک رمضان هم صورت گرفت.

این مسیول برگزاری 747 نمایشگاه عرضه مستقیم تولیدات و اعطای دو هزار و 352 فقره تسهیلات 50 تا 150 میلیون تومانی مشاغل خانگی را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی البرز در سال گذشته عنوان کرد.

کاشت 68 هزار نهال، راه اندازی 435 صندوق قرض الحسنه اشتغال، ایجاد 32 کارگاه اشتغال با 26 میلیارد و 470 میلیون تومان اعتبار، اهدای 19 هزار سری نوشت افزار به خانواده های محروم، ساخت 14 خانه و مرمت 391 خانه دیگر و اعزام 253 تیم پزشکی، دندانپزشکی و مشاوره پزشکی به مناطق محروم از دیگر اقداماتی بود که فلاحتکار به آن اشاره کرد.

وی تصریح کرد: با تسهیلات این نهاد، 2300 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند. بسیج سازندگی در بحث آزدی زندانیان جرایم غیرعمد هم فعال بوده و سال گذشته 105 زندانی را آزاد کردیم.

فلاحتکار در خصوص برنامه های امسال بسیج سازندگی هم اعلام کرد: همکاری با وزارت راه و شهرسازی در بحث نوسازی بافت فرسوده و آماده سازی هزار هکتار زمین برای پروژه نهضت ملی مسکن از مهمترین این برنامه هاست.

وی در پایان گفت: در هفته بسیج سازندگی که از روز گذشته شروع شده است؛ هفت کارگاه اشتغال در هفت شهرستان استان ایجاد، هفت نیروگاه برق خورشیدی افتتاح و سه بازارچه مشاغل خرد و خانگی راه اندازی می شود.

46

2300 البرزی با تسهیلات بسیج سازندگی شاغل شدند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2300 البرزی با تسهیلات بسیج سازندگی شاغل شدند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2300 البرزی با تسهیلات بسیج سازندگی شاغل شدند"، کلیک کنید.