یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی برای سومین روز متوالی

یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی برای سومین روز متوالی

شهرک نشینان صهیونیست در سومین روز از اعیاد یهودیان به مسجد الاقصی یورش بردند.

به گزارش کوبار، صبح امروز و در سومین روز از اعیاد یهود موسوم به عید«پسح» بیش از 430 صهیونیست تندرو به مسجدالاقصی یورش برده و اقدامات تحریک آمیز انجام دادند.

طبق گزارش الجزیره، اداره اوقاف اسلامی در این باره اعلام کرد که صهیونیست ها با حمایت نیروهای امنیتی در محوطه های مسجدالاقصی مراسم تلمودی برگزار کرده و پلیس رژیم صهیونیستی به شهروندان فلسطینی اجازه نمی دهد که در این مناطق بمانند.

خبرنگار الجزیر نیز در این باره گفت که صهیونیست ها مراسم مربوط به اعیاد خود را در ورودی باب القطانین یکی از ورودی های مسجدالاقصی برگزار کردند.

روز گذشته نیز صدها شهرک نشین صهیونیستی تحت حفاظت شدید نیروهای اشغالگر در دومین روز از ایام عید یهودی «پسح» به مسجدالاقصی یورش بردند.

اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی اعلام کرد شهرک نشینان  در گروه های 35 نفره وارد این مسجد شدند و با حفاظت پلیس گشت های تحریک آمیزی در صحن های مسجد زدند.

این نهاد تعداد شهرک نشینانی را که در دومین روز از ایام عید یهودی «پسح» به مسجدالاقصی یورش بردند، 450 نفر اعلام کرد.

اخیرا یک گروه تندرو صهیونیستی موسوم به «بازگشت به کوه هیکل» در فراخوانی اعلام کرده هر کس بتواند در روز عید«پسح» داخل مسجدالاقصی قربانی کند 50 هزار شکل(واحد پول) پاداش دریافت خواهد کرد.

شیخ «راید صلاح» رییس جنبش اسلامی در داخل سرزمین های اشغالی در اظهاراتی با استناد به آیه «سبحان الذی اسری بعبده لیلاً من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی» گفت: اگر صهیونیست ها هزار گاو قرمز قربانی کنند و خون آن در مقابل مسجدالاقصی ریخته شود، این امر حقیقت ابدی این مکان مقدس را تغییر نخواهد داد.

این در حالی است که مقامات صهیونیست مسجد ابراهیمی در مرکز شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری اشغالی را به روی نمازگزاران مسلمان بستند و به مدت 2 روز در آن را به روی شهرک نشینان باز کردند.

رژیم صهیونیستی در چارچوب تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی، هر ساله 10 روز این مسجد را در ایام عید یهودی به روی فلسطینی ها می بندد و تنها صهیونیست ها اجازه ورود دارند.

مسجد ابراهیمی در شهرک قدیم در الخلیل واقع شده است که تحت کنترل رژیم صهیونیستی قرار دارد و حدود 400 شهرک نشین صهیونیستی در آن ساکن هستند و توسط 1500 نظامی صهیونیستی حفاظت می شوند.

قدس با حضور بیش از 3000 نیروی پلیس رژیم صهیونیستی به یک پادگان تبدیل شده است. نیروهای اشغالگر در خیابان ها و مسیرهای منتهی به شهرک قدیم و مسجدالاقصی ایست بازرسی ایجاد کرده و فلسطینی ها را بازرسی می کنند.

پایان خبر کوبار

یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی برای سومین روز متوالی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی برای سومین روز متوالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی برای سومین روز متوالی"، کلیک کنید.