یارانه تشویقی 220 هزار تومان شد

یارانه تشویقی 220 هزار تومان شد

آفتاب نیوز :

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالابرگ الکترونیکی که 120 هزار تومان بود، اکنون به 220 هزار تومان رسیده و 17 بهمن در قالب اعتبار در حساب یارانه افراد شارژ می شود.

«علیرضا عسگریان» معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به سفره غذایی مردم دارد که اکنون در طرح سه گانه کالابرگ الکترونیکی، ارتقا غذای کودکان و مادران دارای کودک شیرخوار دارد.

وی افزود: از ابتدای امسال طرح کالابرگ الکترونیکی را به صورت پایلوت در برخی استان های کشور آغاز کردیم و اکنون به تمام کشور رسیده است. مردم دهک یک تا سه به ازای هر نفر 400 هزار تومان و تا دهک 9 مبلغ 300 هزار تومان یارانه دریافت می کنند.

عسگریان گفت: قرار بود این مبلغ در سفره غذایی مردم صرف شود، اما چون زیرساخت وجود نداشت یارانه نقدی به مردم تعلق گرفت. اما چند ماه قبل زیرساختی مهیا شد تا مردم اگر 200 هزار تومان از یارانه خود را خرید می کردند 120 هزار تومان اعتبار تشویقی شارژ می شد تا بتواند خرید بیشتری انجام دهند.

وی گفت: در طرح فجرانه که مدت 3 ماه است و تا 17 اردیبهشت ادامه دارد، اعتبار تشویقی از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش یافته است. برای این کار کافیست مردم به 210 هزار فروشگاهی که به شبکه ما متصل هستند مراجعه و از آن ها خرید کنند. یک برنامه کاربردی به نام «شما» توسعه داده شده است که مردم می توانند با مراجعه به آن از فروشگاه ها باخبر شده و از آن ها خرید کنند.

معاون وزیر تعاون تصریح کرد: از هفدهم بهمن ماه یارانه اعتباری 220 هزار تومان در حساب تمامی افراد شارژ می شود و آن ها می توانند با خرید از فروشگاه های معرفی شده از آن استفاده کنند. این مبلغ 220 هزار تومان باید از 11 قلم کالایی معرفی شده خریداری شود.

عسگریان با بیان اینکه مبلغ یارانه را می توان نقدی برداشت کرد، اما اعتبار شارژ شده صرفا باید از فروشگاه ها خرید شود، خاطرنشان کرد: در ادامه تمام کودکان کشور که نیازمند تغذیه مضاعف هستند توسط وزارت بهداشت به ما معرفی شدند. این کودکان معاینه شده و کارت سلامت دارند و تشخیص داده شده که نیاز به تغذیه مضاعف دارند و مشمول این طرح می شوند.

وی افزود: در این طرح 153 کودک معرفی شدند که پس از بررسی های ما مشخص شد 123 هزار نفر آن ها اگر در دهک یک تا پنج باشند مشمول دریافت یارانه 1 میلیون تومان و اگر در دهک پنج تا هفت باشند مبلغ 600 هزار تومان شدند. این طرح جدا از کالابرگ هستند. این یارانه هر 6 ماه یکبار با معاینه کودک بررسی می شود که اگر این پول مشکل کودک را حل نکرده باشد ان را قطع می کنیم تا بررسی بیشتر صورت بگیرد. اگر این مبلغ ظرف مدت 2 ماه استفاده نشود دیگر قابل استفاده نیست.

یارانه تشویقی 220 هزار تومان شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یارانه تشویقی 220 هزار تومان شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یارانه تشویقی 220 هزار تومان شد"، کلیک کنید.