گسترش فرصت‌های فراسرزمینی صنعت کشاورزی ایران در آفریقا

گسترش فرصت‌های فراسرزمینی صنعت کشاورزی ایران در آفریقا

با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دان‌بنیان ریاست جمهوری و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان، فرصت‌های تجاری در کنیا بررسی شد.

به گزارش کوبار، یکی از سیاست‌های راهبردی کشور، ارتباط اقتصادی با کشورهای آفریقایی و بهره‌مندی از فرصت‌های کشاورزی فراسرزمینی در آن قاره و ایجاد فرصت برای ورود محصولات دانش‌بنیان به عرصه بین‌المللی است.

در این راستا با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی، سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌المللی، صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری و خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا، هیأتی با حضور ۱۶ شرکت دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه غذا و کشاورزی برای شرکت در نهمین نمایشگاه فناوری‌های کشاورزی آفریقا، هفتمین نمایشگاه دام شیری و طیور و چهارمین نمایشگاه فناوری‌های غلات آفریقا به کشور جمهوری کنیا اعزام شدند.

در این نمایشگاه‌ها، ۱۶ شرکت در قالب پاویون دانش‌بنیان جمهوری اسلامی ایران حضور داشته و در حوزه‌های بذر، کود و سم، صنایع غذایی، پهپاد، ماشین‌آلات، چای و دامپروری دستاوردهای خود را ارائه کردند. بازدیدکنندگان از نمایشگاه عمدتاً از کشورهای آفریقایی، هندوستان و چین بوده که از محصولات دانش‌بنیان ایرانی استقبال بسیار زیادی داشتند.

مواردی از قبیل پهپاد، ماشین‌آلات کشاورزی، بذر ذرت، فناوری انتقال جنین دام و فرآوری چای بیشترین استقبال از جهت تعداد بازدیدکننده را در طول نمایشگاه به خود اختصاص داد. در این راستا، بیش از ۱۰ عنوان جلسه با حضور نماینده ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی، شرکت‌های ایرانی و طرف‌های کنیایی در خارج از فضای نمایشگاهی با هدف بازدید از زیرساخت‌های مرتبط کشور کنیا، بررسی میدانی برای امکان‌سنجی سرمایه‌گذاری مشترک و یا انتقال فناوری و مذاکرات تجاری برای تدوین نقشه‌راه همکاری برگزار شد.

فرصت‌های فراوانی با حضور شرکت‌های ایرانی برای فعالیت در حوزه کشاورزی کشور کنیا شناسایی شد که امید است با همت شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیل‌گری خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا و حمایت‌های این ستاد، منجر به قراردادهای اقتصادی با طرف‌های کنیایی طی ماه‌های آینده شود.

پایان خبر کوبار

گسترش فرصت‌های فراسرزمینی صنعت کشاورزی ایران در آفریقا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گسترش فرصت‌های فراسرزمینی صنعت کشاورزی ایران در آفریقا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گسترش فرصت‌های فراسرزمینی صنعت کشاورزی ایران در آفریقا"، کلیک کنید.