چند نفر در سراسر دنیا از اینترنت ماهواره ای استارلینک استفاده می کنند؟

به گزارش خبرگزاری کوبار، سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک شرکت اسپیس ایکس به نقطه عطف جدیدی دست یافته و طبق اعلام این شرکت، اکنون بیش از 3 میلیون مشتری در سراسر جهان دارد.

اسپیس ایکس روز گذشته با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) با انتشار ویدیویی کوتاه از تنظیم دیش های ماهواره ای استارلینک اعلام کرد: «استارلینک بیش از 3 میلیون نفر را با اینترنت پرسرعت در 100 کشور، منطقه جغرافیایی و بسیاری از بازارها متصل می کند.»

چند نفر در سراسر دنیا از اینترنت ماهواره ای استارلینک استفاده می کنند؟

استارلینک اسپیس ایکس به نقطه عطف جدیدی دست پیدا کرد: 3 میلیون کاربر درجهان

«ایلان ماسک»، مدیرعامل اسپیس ایکس با انتشار پیامی از مشتریان خود تشکر کرد و به تیمش برای رسیدن به 3 میلیون مشترک در 99 کشور تبریک گفت.

شرکت اسپیس ایکس با سرعت کار کرده است تا بتواند سرویس ماهواره ای Starlink را به این مرحله برساند. هدف اصلی استارلینک این است که اتصال اینترنت را به مکان های بدون سرویس یا بدون خدمات اینترنتی در سراسر جهان بیاورد. هرچند همه کاربران در اکثر مناطق می توانند از این سرویس استفاده کنند.

اسپیس ایکس اولین گروه از 60 ماهواره خود را در ماه می 2019 به مدار پایین زمین فرستاد و امروز حدود 6000 ماهواره کوچک را در مدار زمین قرار داده است. استقرار اولیه ماهواره های استارلینک، راه را برای راه اندازی سرویس بتا در اکتبر 2020 هموار کرد. تا فوریه سال بعد، این سرویس نتوانست حدود 10 هزار کاربر در سراسر جهان داشته باشد. در دسامبر 2022 تعداد کاربران استارلینک به حدود یک میلیون نفر رسید و حالا نقطه عطف جدیدی را رقم زده است.

هزینه خدمات این سرویس برای مشتریان مسکونی از 120 دلار در ماه برای اینترنت نامحدود شروع می شود. ماهواره های استارلینک نه تنها توسط مشتریان مسکونی و تجاری، بلکه توسط خطوط هوایی برای دسترسی به اینترنت در پرواز و همچنین کشتی های کروز استفاده می شود تا مسافران بتوانند در دریا در ارتباط باشند. این فناوری همچنین برای کمک به مناطق آسیب دیده کاربرد دارد.

227227

چند نفر در سراسر دنیا از اینترنت ماهواره ای استارلینک استفاده می کنند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چند نفر در سراسر دنیا از اینترنت ماهواره ای استارلینک استفاده می کنند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چند نفر در سراسر دنیا از اینترنت ماهواره ای استارلینک استفاده می کنند؟"، کلیک کنید.