پیش شرط این زن صهیونیست برای حمایت مالی از ترامپ!

پیش شرط این زن صهیونیست برای حمایت مالی از ترامپ!

به گزارش کوبار روزنامه عبری زبان «هاآرتص» نوشت آدلسون که ساکن شهر «هرتزالیا» در شمال تل آویو است، شرط حمایت مالی خود از کمپین انتخاباتی ترامپ را حمایت او از الحاق کرانه باختری اشغالی، اعمال حاکمیت اسراییل بر بخش گسترده ای از اراضی اشغالی سال 1967 و مقابله با مشارکت تشکیلات خودگردان فلسطین و هرگونه صحبت از سازش های سیاسی در خصوص درگیری تعیین و اعلام کرد در مقابل حاضر است بسیار بیشتر از آنچه همسرش در گذشته در این کمپین مشارکت داشته، از ترامپ حمایت کند.

به نوشته هاآرتص، ترامپ مارس گذشته آدلسون را به عمارت «مارآلاگو» دعوت کرد تا او را برای حمایت مالی از کمپینش متقاعد کند و از آن زمان این 2 در حال رایزنی با یکدیگر هستند.

به نقل از کوبار مریام آدلسون بیوه و شریک «شلدون آدلسون» میلیاردر یهودی است که با راه اندازی و مدیریت قمارخانه های متعدد ثروت هنگفتی را به دست آورد و یکی از بزرگترین حامیان کاندیداهای حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتخابات کنگره بود.

همچنین مریام آدلسون مالک روزنامه عبری زبان «یسراییل هیوم» است که همسرش آن را برای تقویت حضور رسانه ای بلوک راست رژیم صهیونیستی تاسیس کرد، به این شکل که روزنامه به صورت رایگان منتشر می شود، علاوه بر این آدلسون یکی از بزرگترین حامیان مالی طرح های شهرک سازی در کرانه باختری و در راس آنها دانشگاه «آرییل» واقع در شهرک آرییل در شمال غرب کرانه باختری است که تنها دانشگاه یهودی موجود در اراضی اشغالی فلسطین محسوب می شود.

این روزنامه نوشت شلدون آدلسون در سال 2012 ده ها میلیون دلار را برای حمایت از «نوت گینگریچ» (رییس جمهوری خواه اسبق مجلس نمایندگان آمریکا) در انتخابات مقدماتی جهت معرفی کاندیدای حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری هزینه کرد، به شکلی که او یکی از بزرگترین سران حزب جمهوری خواه در حمایت از موضعگیری های بلوک راست در رژیم صهیونیستی بود، هرچند که حمایت آدلسون نقشی در موفقیت او ایفا نکرد و «میت رامنی» کاندیدای جمهوری خواهان شد و بعدا در مقابل «باراک اوباما» از حزب دموکرات شکست خورد.

به نوشته این روزنامه، آمادگی شلدون آدلسون برای هزینه مبالغ هنگفتی جهت حمایت از کاندیداهای حزب جمهوری خواه باعث شد 17 تن از روسای این حزب که سال 2016 در حال رقابت در انتخابات مقدماتی بودند، به شهر «لاس وگاس» محل اقامت آدلسون بروند، در آنجا این میلیاردر یهودی آنها را مورد بازجویی قرار داد تا از میزان آمادگی آنها برای در پیش گرفتن موضعگیری هایی در حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیستی و سیاست های آن اطلاع یابد.

روزنامه هاآرتص نوشت شلدون آدلسون در سال 2016 پس از اعلام پیروزی ترامپ بر هیلاری کلینتون حدود 20 میلیون دلار را جهت پرداخت هزینه های کمپین انتخاباتی او در ازای تعهدش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس پرداخت کرد و این کار در ادامه انجام شد.

هاآرتص در ادامه افزود در کل آدلسون برای کمپین ترامپ حدود 90 میلیون دلار پرداخت کرد و به این ترتیب یکی از تاثیرگذارترین حامیان مالی در کاخ سفید تبدیل شد.

این روزنامه عبری زبان در ادامه آورده است تعداد دیگری از تجار یهود نیز در پی بروز بحران مالی شدید در کمپین ترامپ در پی اختصاص مبالغ هنگفتی به تامین هزینه های محاکمه او در پرونده جنایی که به تازگی در آن محکوم شده، از این واقعیت سوء استفاده کرده و او را به دادن تعهداتی در راستای منافع بلوک راست در کابینه رژیم اشغالگر به عنوان شرطی برای حمایت خود سوق دادند.

این رسانه عبری زبان همچنین نوشت ترامپ در دیدار روز جمعه اش با 98 تن از حامیان مالی یهودی در راستای متقاعد کردن آنها به حمایت از کمپینش به آنها تعهد داد جنبش اعتراضی در حمایت از حقوق فلسطینی را متوقف کند، ترامپ گفت: «اگر مرا برای پیروزی در انتخابات کمک کنید جنبش حامی فلسطینی ها را 25 تا 30 سال به عقب باز خواهم گرداند.»

هاآرتص اشاره کرد ترامپ با توجه به شرایط اقتصادی سختی که دارد، به «جف یاس» میلیاردر یهودی که یکی از بزرگترین حامیان انجمن «کهلات» نماینده جریان داخلی مذهبی در رژیم صهیونیستی است، مراجعه کرد، فردی که نقش محوری را در سوق دادن کابینه نتانیاهو به در پیش گرفتن طرح اصلاحات قضایی ایفا کرد که هدف از آن در کنار دیگر مسایل، تقویت قدرت بلوک راست جهت حل وفصل مناقشه با فلسطینی ها بود.

«یاس» و شریکش «آرتور دنتسیک» 15 درصد از سهام «تیک تاک» را در اختیار دارند و او متمایل است بودجه خود را برای حمایت از ترامپ جهت سوق دادن او به لغو قانون تصویب شده در کنگره توسط جمهوری خواهان و دموکرات ها که بر اساس آن ارایه این اپلیکیشن روی گوشی های هوشمند در آمریکا ممنوع شده و نیز تعهداتش خصوص موضعگیری های بلوک راست در کابینه رژیم صهیونیستی هزینه کند.

این روزنامه عبری زبان نوشت در مقابل تعداد زیادی از تجار آمریکایی غیر یهودی تصمیم گرفتند از ترامپ نه در راستای منافع رژیم صهیونیستی بلکه در راستای منافع اقتصادی و تجاری خودشان که با قوانین و دستورالعمل های صادر شده از سوی «جو بایدن» رییس جمهور فعلی آمریکا دچار زیان شده، حمایت کنند. تعداد زیادی از روسای شرکت های انرژی و مراکز صنعتی بزرگ در ماه آوریل گذشته با ترامپ در تفرجگاه شخصی اش دیدار کردند و تعهد دادند در مقابل لغو قوانین و دستورالعمل های صادر شده از سوی بایدن در خصوص محیط زیست و آب وهوا که حوزه های کاری شرکت های آنها را به شدت محدود کرده، مبلغ 400 میلیون دلار را برای کمپین انتخاباتی او جمع آوری می کنند.

ترامپ به این تجار گفت: «همگی شما آنقدر ثروتمند هستید که یک میلیارد دلار برای بازگرداندن من به کاخ سفید جمع آوری کنید، این قرارداد خوبی است چراکه در غیر این صورت شما مجبور خواهید شد مبالغ بسیار بیشتری را تحت عنوان مالیات و هزینه های روال های اداری دولت بایدن پرداخت کنید.»

رییس جمهور سابق آمریکا در دیدار با این تجار ضمن تعهد به لغو محدودیت های اعمال شده از سوی دولت بایدن در خصوص استفاده از گاز طبیعی در روز اول ریاست جمهوری اش گفت: «من روز اولی که در این سمت قرار بگیرم، یک دیکتاتور خواهم بود.

همچنین او تعهد داد محدودیت های اعمال شده از سوی دولت بایدن در خصوص حفاری های نفت در خلیج مکزیک و آلاسکا را لغو کند و تعهد داد به این تجار در این حوزه مجوزی برای کار به مدت پنج سال مستمر بدهد.

311311

پیش شرط این زن صهیونیست برای حمایت مالی از ترامپ!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش شرط این زن صهیونیست برای حمایت مالی از ترامپ!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش شرط این زن صهیونیست برای حمایت مالی از ترامپ!"، کلیک کنید.