پیش بینی قیمت دلار 12 اردیبهشت 1403 / دلار زیر چتر کدام رخداد جان گرفت؟

پیش بینی قیمت دلار 12 اردیبهشت 1403 / دلار زیر چتر کدام رخداد جان گرفت؟

به گزارش کوبار، قیمت دلار در چهارمین روز هفته با روند افزایشی بازگشایی شد و با افزایش های 100 تا 200 تومانی به صورت پلکانی بیش از یک کانال صعود را تجربه کرد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:در نهایت اسکناس آمریکایی روز سه شنبه با افزایش هزار و 500 تومانی در میانه کانال دوم کریدور ششم بسته شد.

پیش بینی قیمت دلار از دیدگاه معامله گران

معامله گران، افزایش تقاضا را دلیل رشد قیمت دلار می دانند. برخی نیز معتقدند تنش های ایجادشده در بازار طلای پایتخت در خصوص سامانه جامع تجارت، روند تقاضا و در پی آن قیمت در بازار ارز را صعودی کرده است.

ی دو روز اخیر الزام به اجرای سامانه جامع تجارت، اعتراض صنف طلافروشان در پایتخت را به همراه داشته و منجر به نیمه تعطیل شدن بازار طلا در تهران و برخی شهرهای بزرگ شده است. عده ای از فعالان بازار ارز می گویند این رشد قیمت ناشی از سرازیر شدن بخشی از تقاضای طلا و سکه در بازار ارز است.

در مقابل، عده ای دیگر می گویند بازارساز عمدا اقدام به کاهش عرضه و افزایش قیمت دلار کرده تا از فرصت پیش آمده نوسان گیری کند. آنها معتقدند در روزهای آتی، دلار با سیگنال خبری بانک مرکزی به پله های پایانی کریدور پنجم سقوط می کند.

گفتنی است محسن کریمی، معاون بین الملل بانک مرکزی در مصاحبه با صدا و سیما درباره سفر رییس کل بانک مرکزی به عربستان به گفت وگو با مقامات و بانک های مرکزی کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: «در نتیجه این مذاکرات، اتفاقات خوبی در خصوص گشایش هایی برای آزادسازی برخی منابع ارزی مسدودشده ایران در برخی کشورها صورت پذیرفت که در آینده اطلاع رسانی می شود.»

ه نظر می رسد این سیگنال دلیل برخی فعالان بازار ارز در خصوص پیش بینی کاهش قیمت دلار در روزهای آتی و نوسان گیری بازارساز است.

قیمت تتر آماده پرش به کانال 63 هزار تومانی شد

قیمت درهم روز سه شنبه با افزایش بیش از 400 تومانی بازگشایی شد و به کانال 17 هزار تومانی راه یافت، اما در ادامه معاملات کاهش پلکانی داشت و با رقم 17 هزار و 80 تومان بسته شد. تتر، هزار تومان گران شد و با رقم 62 هزار و 950 تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس نسبت به آخرین معامله روز دوشنبه هزار و 400 تومان رشد داشت و روی رقم 78 هزار و 890 تومانی ایستاد. یورو با یک پله صعود و رشد هزار و 400 تومانی با رقم 67 هزار و 450 تومانی بسته شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز سه شنبه تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم 44 هزار و 314 تومان و حواله دلار با رقم 41 هزار و 376 تومان عرضه شد.

217

پیش بینی قیمت دلار 12 اردیبهشت 1403 / دلار زیر چتر کدام رخداد جان گرفت؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار 12 اردیبهشت 1403 / دلار زیر چتر کدام رخداد جان گرفت؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار 12 اردیبهشت 1403 / دلار زیر چتر کدام رخداد جان گرفت؟"، کلیک کنید.