پیش بینی بودجه 3 همتی برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال

پیش بینی بودجه 3 همتی برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه پیش بینی های اولیه برای بستری درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال معادل 3 هزار میلیارد تومان است، افزود: با توجه به اضافه شدن درمان سرپایی گروه هدف، اظهار نظر درباره بودجه مورد نیاز منوط به بررسی نیازها و تقاضاها است.

دکتر محمدمهدی ناصحی در گفت وگو با کوبار، با بیان اینکه طرح درمان کودکان کمتر از 7 سال جزو مصوبات هیات وزیران به حساب می آید، اظهار کرد: با توجه به بودجه ای که سالانه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بیمه ها تخصیص می یابد طرح درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال تصویب شده است.

وی با بیان اینکه درمان برای کودکان از اهمیت فراوانی برخوردار است، گفت:با توجه به شرایط جسمانی کودکان و نوزادان باید گفت توجه به سلامت آنها از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید در کانون توجه قرار گیرد. باتوجه به ضرورت سلامت در کودکان و نوزادان، دولت موضوع درمان کودکان کمتر از 7 سال را تصویب و ابلاغ کرده است. 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره بودجه تخصیص یافته طرح درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال گفت: باتوجه به اینکه درمان کودکان کمتر از 7 سال جزو ابلاغیه های دولت به حساب می آید بودجه این طرح تامین می شود. درمان کودکان کمتر از 7 سال چندان طولانی نیست و نخستین سال اجرای این طرح را سپری می کنیم. پیش بینی اولیه طرح درمان کودکان کمتر از 7 سال برای بستری این گروه سنی در تمام بیمه های پایه حدود 3 هزار میلیارد تومان است.

ناصحی ادامه داد: با توجه به اضافه شدن درمان سرپایی به طرح درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال، اظهار نظر درباره بودجه مورد نیاز منوط به برآورد کامل نیازها و  تقاضاها است. با توجه به اینکه هیات وزیران، درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال را ابلاغ کرده اعتبار مورد نیاز این طرح تامین می شود. 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در حال حاضر، مبلغ 3 هزار میلیارد تومان برای بستری بیماران گروه سنی هدف، بخش های دولتی و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی درنظر گرفته شده است. 

پایان خبر کوبار

پیش بینی بودجه 3 همتی برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بودجه 3 همتی برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بودجه 3 همتی برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال"، کلیک کنید.