پیشرفته ترین لباس فضانوردی رونمایی می شود

پیشرفته ترین لباس فضانوردی رونمایی می شود

شرکت فضایس اسپیس ایکس با نزدیک شدن به اجرای نخستین ماموریت کاملاً خصوصی به مدار زمین از لباس فضایی که ویژه این ماموریت طراحی شده رونمایی می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کوبار به نقل از اسپیس، ایلان ماسک، رییس شرکت فضایی اسپیس ایکس، تصمیم دارد در ماه های آینده از لباس ویژه نخستین ماموریت کاملا خصوصی به مدار زمین که با عنوان «سپیده دم پولاریس» (Polaris Dawn) شناخته می شود، رونمایی کند.

ماسک، این ماموریت را معادل پرواز بدون سرنشین کرو دراگون در نخستین آزمایش آن در سال 2019 دانسته و گفته است، انجام پیاده روی های فضایی نیاز به تغییراتی در خود دراگون داشت که یکی از مهم ترین آنها طراحی سیستم سرکوب برای بازگرداندن فشار کابین پس از پیاده روی فضایی و تغییر برخی مواد بر اساس ویژگی های خروج گاز است، در همین راستا لباس های جدید به عنوان لباس های فشاری که در حین پرتاب و ورود مجدد در ماموریت های معمولی کرو دراگون استفاده می شوند نیز  کادبرد دارد. 

به گفته اسپیس ایکس، در نهایت این دو لباس در یک لباس واحد ترکیب می شود، با برخی تغییرات که قبلاً در لباس های فشار اعمال شده است. این لباس به طور خاص برای ماموریت های فضایی طراحی شده است و از جزییات و امکانات بسیار پیشرفته برخوردار است.

طراحی لباس فضایی مذکور درواقع به گونه ای است که فضانوردان قادرند در شرایط خارج از جو زمین به صورت امن و راحت حرکت کنند. این لباس دارای سیستم های تهویه هوا، حفاظت از تغییرات دما و فشار، سیستم های ارتباطی نوآورانه، و جزییات دیگری مانند دوربین ها برای ارتباط و ثبت تصاویر است.

ماموریت مذکور که به زودی انجام می شود، یکی از مهم ترین ماموریت های فضایی اسپیس ایکس است که برای اکتشاف مناطق ناشناخته فضایی و جمع آوری داده های مهم برای آینده انسان ها در فضا طراحی شده است و لباس فضایی طراحی شده، بخش مهمی از تجهیزات این ماموریت است.

اسپیس ایکس گفته، برنامه «سپیده دم پولاریس» به طور هدفمند برای پیشبرد قابلیت های پرواز فضایی طولانی مدت انسان و برای راهبری ما به هدف نهایی که آسان سازی کاوش مریخ است، طراحی شده است.

پیشرفته ترین لباس فضانوردی رونمایی می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشرفته ترین لباس فضانوردی رونمایی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشرفته ترین لباس فضانوردی رونمایی می شود"، کلیک کنید.