پیروزی دیگری برای ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان

پیروزی دیگری برای ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان

دونالد ترامپ همانطور که از قبلی قطعی دانسته شده بود در رقابت مقدماتی اصلی حزب جمهوریخواه در ایالت نوادا که روز پنجشنبه برگزار شد پیروز شد.

به گزارش کوبار، دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه در رقابت انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه در ایالت نوادا و جزایر «ویرجین آیلندز» توانست پیروز شده و سومین پیروزی متوالی خود را در راه رسیدن به نامزدی ریاست جمهوری این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 کسب کند.

ترامپ قبل از این مراحل اول رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه برای تعیین نامزد نهایی ریاست جمهوری حزب را که در ایالت های آیووا و نیوهمپشایر برگزار شد با پیروزی قاطعی پشت سر گذراند؛ پیروزی که موجب شد دو رقیب او یعنی ران دیسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا و ویوک راماسوامی، چهره تجاری و کارآفرین سرشناس به نفع او از رقابت کنار بکشند و حالا تنها رقیب ترامپ در انتخابات مقدماتی، نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی است.

رقابت درون حزبی جمهوریخواهان در ایالت نوادا به طرزی غیرعادی در دو مرحله یکی در روز سه شنبه که حالت نمادین داشت و با رای مستقیم رای دهندگان در این حزب برگزار شد و دیگری در روز پنجشنبه که با رای نمایندگان منتخب حزب شامل 26 نماینده برگزار شد، بود.

ترامپ در مرحله روز سه شنبه که حالت نمادین داشت شرکت نکرد و نیکی هیلی در آن حضور پیدا کرد اما در نهایت اکثر رای دهندگان در این رای گیری نمادین نه به هیلی بلکه به گزینه «هیچ کدام از نامزدها» رای دادند. متقابلا هیلی در مرحله اصلی رقابت در ایالت نوادا در روز پنجشنبه به دلیل آنکه پیروزی ترامپ در آن از پیش قطعی بود شرکت نکرد. در نهایت ترامپ بدون داشتن رقیبی در نوادا پیروز شد و رای 26 نماینده منتخب مربوط به این ایالت در کنوانسیون معرفی نامزد حزب در ماه ژوییه را به خود اختصاص داد.

ترامپ همچنین اوایل روز پنجشنبه در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان در جزایر ویرجین آیلندز هم پیروز شد و رای چهار نماینده منتخب مربوط به این جزایر برای کنوانسیون ژوییه را به دست آورد.

ترامپ در جزایر ویرجین آیلندز 182 رای از مجموع 246 رای انداخته شده در آنجا معادل 74 درصد آرا را به دست آورد در حالی که نیکی هیلی 64 رای معادل 20 درصد آرا را کسب کرد.

پایان خبر کوبار

پیروزی دیگری برای ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیروزی دیگری برای ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیروزی دیگری برای ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان"، کلیک کنید.