پوشش مناطق خطرآفرین دریا در دستور کار طرح سالم سازی

پوشش مناطق خطرآفرین دریا در دستور کار طرح سالم سازی

کوبار/گیلان فرماندار شهرستان رشت گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی طرح های سالم سازی انجام گیرد، آموزش و استقرار منجیان غریق، پوشش مناطق خطرآفرین، رعایت موازین شرعی و قانونی از جمله مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

کیا عاشوری امروز، 16 اردیبهشت ماه در نشست ستاد ساماندهی سواحل شهرستان که در بخش خشکبیجار برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن فصل تابستان و آغاز فعالیت طرح های سالم سازی در نیمه خردادماه اظهار کرد: شهرستان رشت با 22 کیلومتر نوار ساحلی از 10 روستای ساحلی بخش های خشکبیجار و لشت نشا برخوردار است.

وی افزود: تمهیدات لازم برای بازگشایی طرح های سالم سازی انجام گیرد، آموزش و استقرار منجیان غریق، پوشش مناطق خطرآفرین، رعایت موازین شرعی و قانونی از جمله مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار شهرستان رشت گفت: اجرای برنامه های فرهنگی متنوع از عمده مسایلی است که در این ایام باید به آن پرداخته شود، داشتن مناطق دیدنی و امکان میزبانی از هموطنان و گردشگران در عمده ایام سال، ظرفیت و فرصت استثنایی برای معرفی شایسته رشت فراهم آورده که باید به بهترین نحو مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به پرداخت مطالبات ناجیان غریق، تصریح کرد: سال گذشته تمامی مطالبات ناجیان غریق پرداخت شد، البته تلاش های شوراهای اسلامی و دهیاران این مناطق انکارناپذیر است که جای قدردانی دارد، امسال باید یک شناگاه در این مناطق ایجاد شود.

عاشوری با تاکید بر اینکه شوراها و دهیاران با استقرار امکانات و آلاچیق های سنتی از ظرفیت های گردشگری مناطق خود استفاده کنند، گفت: انتظار داریم برنامه های فرهنگی در طرح های دریا با هدف ترویج عفاف و حجاب و اشاعه فرهنگ ناب اسلامی با همکاری دستگاه های متولی تقویت شود.

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم مدیریت آسیب های اجتماعی در سواحل شهرستان رشت ادامه داد: برای توسعه بخش گردشگری در سواحل شهرستان رشت جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار گرفته و فرمانداری شهرستان نیز قطعا همکاری لازم را در جذب و حمایت از سرمایه گذار در برنامه قرار می دهد.

وی با بیان اینکه 60 نقطه حادثه خیز در سواحل رشت شناسایی شده و تحت پوشش قرار دارد، گفت: نیاز است صدا و سیما نسبت به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص سواحل در سطح کلان اقدام کند.

پایان خبر کوبار

پوشش مناطق خطرآفرین دریا در دستور کار طرح سالم سازی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوشش مناطق خطرآفرین دریا در دستور کار طرح سالم سازی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوشش مناطق خطرآفرین دریا در دستور کار طرح سالم سازی"، کلیک کنید.