پرداخت پول خرید اتوبوس به چین ملاحظه دارد/ واکنش به تنش بین شورا و شهرداری

پرداخت پول خرید اتوبوس به چین ملاحظه دارد/ واکنش به تنش بین شورا و شهرداری

آفتاب نیوز :

در جلسه امروز شورای شهر تهران در خصوص بازدید عضو شورا از منطقه 17 و حواشی پیش آمده موضوعاتی مطرح شد. مهدی چمران رییس شورای شهر تهران گفت:نمایندگان از هرگونه اختلاف و دوگانگی پرهیز کنند.

چمران به بازدید از مناطق و مجموعه های شهرداری توسط اعضا اشاره کرد و گفت: گاهی در ساعات شب نیز بازدید انجام می شود. نظارت، نظارت عام است و رفتن به شهرداری های مناطق و دیدار های مردمی یکی از این اقدامات است و این وظیفه شورا محسوب می شود و باید اعضا این کار را انجام دهند و اگر چنین اتفاقی نیفتد کار خود را درست انجام نداده است.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در این جلسات مردم نیز گرفتاری های خود را مطرح می کنند، گفت: می دانیم اعضای شورا کار اجرایی نمی کنند و با شهرداران مشورت می کنیم که اگر موارد قانونی است راهکار ها اندیشیده و مشکل مردم حل شود. 

وی در ادامه گفت: شهرداری منطقه و مساجد از جمله فضا هایی هستند که نمایندگان می توانند با مردم دیدار کنند. در برخی موارد شهرداران تماس گرفتند که خبر نداشتند و یا فرصت نمی کنند حضور یابند و ما گفتیم کاری به شهرداران نداشته باشیم و به امور مردم رسیدگی شود. 

چمران ادامه داد: گاهی هم خود شهردار نمی آمدند و معاونین را می فرستادند. در هر صورت وقتی دیدار می کنیم شهردار یا حداقل معاون شهرسازی حتما باید حضور داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی شربیانی به بنده گفتند شهردار حضور ندارد و من گفتم اگر شهردار هم نبود شما در فضایی کار خود را انجام دهید و مردم را ببینید؛ می گویند معاونین شهردار نیز حضور نداشته اند.

وی در ادامه گفت: بنده دیشب با شهردار تماس گرفتم و گفت از پیش مرخصی گرفته و معاون شهرسازی نیز از چند روز پیش بیمار است. معاونین دیگر نیز حضور داشته اند و خود ایشان نخواسته در دفتر شهردار ملاقات کند و خواسته در فضای دیگری حضور داشته باشد.

به گفته چمران، شهردار حضور نداشته، اما شهرداری که بوده است. می توانستند شرایط را فراهم کنند تا عضو شورا حضور یابد. عضو شورا کار خود را به خوبی انجام داده و مردم را ملاقات کرده است. بنده نگرانم و سخت هم نگرانم که این روش دوگانگی خوب نیست. روش دو دستگی خوب نیست. ما همه عضو شوراییم و یک خانواده هستیم. مردم هیچ گاه بین بنده و دیگر اعضا فرقی نمی بینند. اینگونه نیست که نیمی از این فضا شورا باشد و نیمی دیگر خیر. 

وی ادامه داد: باید همه کار کنیم و برای شهردار و شهرداران مناطق و مدیران نیز تفاوتی ندارد که عضوی مخالف است یا موافق.

به اعتقاد چمران، جبهه ما مشترک و مقابل آمریکا و اسراییل است و ادعا می کنیم پیرو خط انقلاب و رهبری هستیم، باید به این فکر کنیم که آیا از این اتفاقات مقام معظم رهبری خوشحال خواهند شد یا ناراحت. به این فکر کنیم که مردم از این مسایل ناراحت می شوند یا خوشحال.

به گفته رییس شورای شهر تهران، دوگانگی از زهر کشنده تر است و برای آینده شورا و آینده کشور خوب نیست. ما اینجا می خواهیم مشکلات مردم را برطرف کنیم. شهردار موظف است کار مردم را حل کند، اما بحثی نیز وجود دارد که زمان هم مهم است.

وی در ادامه گفت: اگر هر روز یک عضو حضور پیدا کند شهردار چه زمانی به کار خود برسد. یک عضو دوشنبه، یک عضو چهارشنبه، یک عضو صبح و یک عضو شب به منطقه می رود. در گذشته برنامه ای وجود داشت و اعضا در یک روز مشخص در کنار هم در مناطق حضور پیدا می کردند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت که از حضور عضو شورا ممانعت نشده، اما بی حرمتی صورت گرفته است و نباید این کار را می کردند اگر شهردار نبوده و معاونش بیمار بوده باید یک معاون دیگر در بین مردم و کنار عضو شورا حضور پیدا می کرده است. شما در منطقه 2 نیز حضور پیدا کردید و شهردار منطقه حضور داشت و بی احترامی هم صورت نگرفت و شما تشکر کردید.

وی خاطرنشان کرد: اگر اعتراض داریم نباید در صحن شورا درگیر شویم و فریاد بزنیم. منطقه 17 به دلیل ساخت و ساز ها منطقه پیچیده ای است و پیش از این شهردار منطقه 17 دکترای شهرسازی داشت؛ خواهش دوستان و صمیمانه و برادرانه من به عنوان کسی که روز های آخر عمر خود را می گذرانم این است که با یکدیگر همدل و همراه باشیم. بعد از این حسرت خواهید خورد که اینگونه رفتار کرده اید. این شایسته مردم نیست. فردا گریبان ما را خواهند گرفت اگر حق مردم را ادا نکنیم. 

به گفته چمران، چه شورا و چه شهرداری همه در یک قایق هستیم و از هم جدا نیستیم و خلاف کنیم گریبان ما را خواهند گرفت و از ما سوال خواهند کرد.

رییس شورای شهر تهران همچنین به توییتی که چندی پیش علیه یک عضو شورا منتشر شده بود اشاره کرد و گفت: بنده خواهش کردم آن فردی که در شهرداری توییت منتشر کرده بود باید توبیخ شود ما از شما نسبت به این موضوع گلایه داریم. اگر توبیخ می شد دیگر کارکنان هم می دانستند اگر توهین کنند توبیخ خواهند شد. اگر شما این کار را نکنید من توبیخ خواهم کرد. بنده مشکلی با آن فرد ندارم و مشکل جمعی وجود دارد. کسی که توییت منتشر می کند باید توبیخ شود تا دیگران بدانند اگر قرار است از شهردار دفاع کنند، خوب کار انجام دهند. این بهترین دفاع خواهد بود.

وی گفت: قیاس با شهدا درست نیست آقای شربیانی در جلسه هفته گذشته گفت که شما در روز شورا اجازه نمی دهید بنده صحبت کنم و این موضوع در فضا های مختلف مطرح شد و بنده را با بردارم قیاس کردند که اصل قابل قیاس نیست. بنده به عنوان رییس شورا بر اساس قانون وظیفه دارم که جلسه را مدیریت کنم.

وی ادامه داد: ما جلسه ای برگزار خواهیم کرد تا مشکل حل شود و اگر این مشکل حل نشود، بنده کار دیگری خواهم کرد.

رییس شورای شهر تهران در خصوص قرارداد با چین گفت: این قرارداد محرمانه است، اما برای اعضا محرمانه نیست، اگر رییس شورا نامه ارسال کند تا در اختیار اعضای شورا قرار بگیرد، باید ارایه شود و حق اعضای شوراست که قرارداد را دریافت کنند. خرید اتوبوس محرمانه نیست، اما انتقال پول آن مسایلی دارد و به ویژه پولی که برای این بخش در نظر گرفته شده است. عده ای می خواستند از این موضوع سوء استفاده کنند.

در ادامه جلسه مجید باقری معاون شهردار تهران گفت: شهرداران مناطق در ساختار سازمانی شهرداری تهران با انجام ماموریت های متنوع و متعدد یکی از ارکان استراتژیک هستند. در سال جاری با توجه به بودجه انبساطی مصوب شورا کار های زیادی به شهرداران سپرده شده است.

وی ادامه داد: مسایل زیادی به شهرداران واگذار شده و انتظار می رود از شهرداران مناطق به عنوان یک رکن مهم حمایت کنیم و البته باید نظارت نیز وجود داشته باشد.

معاون شهردار تهران بیان کرد: پیش از این، دیگر اعضای شورا در منطقه حضور یافتند، حضور اعضا در منطقه مورد نظر با هماهنگی صورت گرفته است. شهردار منطقه همچون ما انسان است و ممکن است مسیله ای برای ایشان پیش آمده باشد. شهردار منطقه از یک هفته قبل گفته بنده نیستم و خواهش می کنم روز جلسه تغییر کند. ما در شهرداری تهران مشی خود را در تعامل اثربخش با اعضای شورا، حاکمیت قانون و احترام متقابل گذاشته ایم.

به گفته باقری، چرا وقتی شهردار منطقه رییس اداره شهرسازی را عزل کرده، ایشان در دخالت آشکار با معاون شهرسازی تماس گرفته و پرسیده چه کسی او را عزل کرده است؟ و بدون اینکه فرصتی داده شود آن فرد مجددا در جایگاه خود مستقر شده است.

وی ادامه داد: اعضای شورا در مناطق جز احترام چیزی ندیده اند، یک مورد استثنا قاعده نیست. این میزان احترام گذاشته می شود و البته وظیفه است، ضمن اینکه شهرداران در مورد اقدامات نظارتی شورا توجیه شده اند.

پرداخت پول خرید اتوبوس به چین ملاحظه دارد/ واکنش به تنش بین شورا و شهرداری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرداخت پول خرید اتوبوس به چین ملاحظه دارد/ واکنش به تنش بین شورا و شهرداری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرداخت پول خرید اتوبوس به چین ملاحظه دارد/ واکنش به تنش بین شورا و شهرداری"، کلیک کنید.