پایان بلاتکلیفی پساب شهری سمنان و مهدی شهر

پایان بلاتکلیفی پساب شهری سمنان و مهدی شهر

به گزارش خبرگزاری کوبار استان سمنان ، در سال های اخیر یکی از مشکلات و معضلات شهر سمنان بلاتکلیفی پساب سمنان بود و چند بار قراردادهایی بین شرکت آب و فاضلاب و شهرداری سمنان منعقد و به دلیل عدم اجرای به تعهدات خلع ید صورت گرفت تا اینکه با ورود مدیریت شرکت شهرک های صنعتی سمنان این معضل ختم به خیر شد و قرارداد طرح انتقال بخشی از پساب شهری به شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سمنان به طول هشت کیلومتر همزمان با انعقاد 14 قرارداد سرمایه گذاری تکمیل و توسعه تاسیسات فاضلاب کشور به امضای مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی و آب و فاضلاب استان سمنان رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان در این آیین گفت: این طرح با خط انتقال هشت کیلومتر و احداث منبع 10 هزار مترمکعبی هدفگذاری شد.

محمدرضا باقری افزود: این شرکت از سال 1364 آغاز به کار کرد و تا پایان سال 1400 حدود 420 لیتر بر ثانیه سهمیه آب در بخش صنعت داشت. با همت بخش های مختلف طی 2 سال گذشته و در دولت سیزدهم 480 لیتر بر ثانیه به منابع آبی شرکت شهرک های صنعتی استان اضافه شد که با انتقال این آب به صنایع، سهمیه آب صنعت استان سمنان به 900 لیتر بر ثانیه می رسد.

وی افزود: افزایش سهمیه آب صنایع با چهار طرح آبی با تامین 410 لیتر بر ثانیه دنبال می شود و برای تامین آب شهرک صنعتی گرمسار و ایوانکی طرح انتقال آب از حبله رود در دست پیگیری است.

وی اظهار کرد: تخصیص پساب به عنوان راهکار تامین آب پایدار برای صنایع در شهرهای سمنان، شاهرود و دامغان با عقد قرارداد در دست پیگیری و اجرا است.

به گفته این مسوول، قرارداد اولیه تخصیص سهمیه پساب منعقد شد و امسال عملیات اجرایی آغاز و پیش بینی می شود تحقق افزایش 2 برابری آب صنایع در استان سمنان به عنوان دستاورد ارزشمند دولت سیزدهم تا قبل از پایان کار این دولت تکمیل شود.

وی ادامه داد: برای تامین مالی اجرای طرح ها با همراهی بخش های مختلف تلاش می شود و البته تخصیص اعتبار از محل مصوبات سفر رییس جمهور نیز مورد توجه است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان با اشاره به اولویت دولت سیزدهم در تکمیل طرح های نیمه تمام، بیان کرد: پل شهرک صنعتی سمنان بعد از بیش از 15 سال وقفه در تکمیل طرح با همراهی شرکت شهرک های صنعتی استان تکمیل شد.

باقری گفت: همکاری و مساعدت بانک های عامل استان برای تحقق شعار سال در بخش صنعت ضروری است.

وی افزود: واحدهای صنعتی که از شبکه بانکی استان سمنان تسهیلات دریافت کرده اند، حساب های بانکی خود را به استان انتقال دهند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه 2 هزار طرح صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در حال اجراست، تاکید کرد: تامین مالی و پرداخت تسهیلات برای این طرح های صنعتی هدفمند باشد.

در این آیین منصور کشاورزیان مدیرعامل آب و فاضلاب استان سمنان نیز حضور داشت.

46

پایان بلاتکلیفی پساب شهری سمنان و مهدی شهر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان بلاتکلیفی پساب شهری سمنان و مهدی شهر" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان بلاتکلیفی پساب شهری سمنان و مهدی شهر"، کلیک کنید.