وزش باد شدید در جنوب کشور/ خلیج فارس مواج می شود

وزش باد شدید در جنوب کشور/ خلیج فارس مواج می شود

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در جنوب کشور و افزایش ارتفاع موج در تنگه هرمز و خلیج فارس به بیش از 2 متر هشدار داد.

به گزارش کوبار سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای 24 تا 30 نات و افزایش ارتفاع امواج در سواحل تا 2 متر و دور از سواحل بیش از 2 متر پنجشنبه (3 خردادماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان و تنگه هرمز، در خلیج فارس، جمعه و شنبه (4 و 5 خرداد) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های بوشهر، هرمزگان، در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین و سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی دور از انتظار نیست.

به توصیه سازمان هواشناسی منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی دردستور کار قرار گیرد.

به گزارش کوبار در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

پایان خبر کوبار

وزش باد شدید در جنوب کشور/ خلیج فارس مواج می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزش باد شدید در جنوب کشور/ خلیج فارس مواج می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزش باد شدید در جنوب کشور/ خلیج فارس مواج می شود"، کلیک کنید.