ورق در بازار جهانی طلا برگشت

ورق در بازار جهانی طلا برگشت

آفتاب نیوز :

بانک مرکزی چین در ماه گذشته هیچ طلایی نخرید و این فلز گرانبها را به رکورد بالایی در ماه می رساند. پس از اینکه بانک خلق چین اعلام کرد ذخایر شمش طلا در پایان ماه می بدون تغییر باقی مانده است، قیمت لحظه ای طلا 1.5 درصد کاهش یافت. این بانک از نوامبر 2022 ذخایر خود را ذخیره می کرد و در بحبوحه تنش های ژیوپلیتیکی فزاینده، منجر به هجوم خرید توسط بانک های مرکزی جهان شد.

طلا در ماه می با حمایت از خرید قوی بانک مرکزی به بالاترین حد خود از 2450 دلار در هر اونس رسید. بر اساس گزارش شورای جهانی طلا، خرید سه ماهه اول توسط موسسات دولتی جهان در سطوح بی سابقه بوده و چین بزرگترین خریدار آن بوده است. بانک خلق چین دارایی طلای خود را در ماه مه 72.80 میلیون اونس تروا نگه داشت که از 62.64 میلیون تروا قبل افزایش داشت.

نشانه هایی وجود داشت که نشان می داد تقاضای چین در حال کاهش است، زیرا قیمت های بالاتر ضرر خود را به همراه داشت. در ماه آوریل، بانک خلق چین تنها 60 هزار اونس تروی خرید که از 160 هزار اونس در ماه مارس و 390 هزار اونس در فوریه کاهش یافته است. در همین حال، واردات این کشور در ماه آوریل نسبت به ماه قبل 30 درصد کاهش داشته است.

شرکت مشاوره متالز فوکوس در لندن اعلام کرد که انتظار می رود قیمت طلا امسال با وجود کاهش تقاضای فیزیکی به بالاترین حد خود برسد، زیرا کاهش نرخ بهره در شرایطی از تنش های آمریکا و چین و درگیری در اوکراین و خاورمیانه آغاز شده است.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله گران در حال حاضر با احتمال 68 درصد کاهش نرخ در ماه سپتامبر قیمت گذاری می کنند. نرخ بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می دهد.

آدام گلاپینسکی، رییس بانک مرکزی لهستان اظهار کرد که لهستان ذخایر طلای خود را افزایش داده و اخیراً پنج تن طلا خریداری کرده است و قصد دارد به افزایش این ذخایر ادامه دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.5 درصد کاهش به 31.16 دلار رسید، پلاتین 0.4 درصد افزایش یافت و به 1006 دلار و 75 سنت رسید و پالادیوم 0.2 درصد کاهش یافت و به 928.25 دلار رسید.

ورق در بازار جهانی طلا برگشت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورق در بازار جهانی طلا برگشت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورق در بازار جهانی طلا برگشت"، کلیک کنید.