واکنش مهدی تاج به احضار اعضای هیات رییسه به دادگاه

واکنش مهدی تاج به احضار اعضای هیات رییسه به دادگاه

به گزارش خبرگزاری کوبار؛ مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران و نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در بازگشت به ایران و در حاشیه مراسم افتتاحیه سمینار آموزشی داوران و کمک داوران ویدیویی، با خبرنگاران صحبت کرد و گفت: در کنگره فیفا دو موضوع متفاوت مورد بحث بود. بحث فوتبالی بود اما ما موضوع مهمی چون مسیله فلسطین را داشتیم و سه کشور ایران، فلسطین و الجزایر معتقد بودیم به کشور و فوتبال این تیم ظلم می شود و مورد هجمه قرار دارد. 200 شهید از جامعه ورزشی که 118 نفر از آنها فوتبالیست، داور یا فوتسالیست هستند. فلسطینی ها زمین برای مسابقه ندارند و همه زمین ها تخریب شده. 600 حمله انجام شده و هیچ زمینی ندارند. هر آدم آزاده ای باید در این کنگره دفاع می کرد و بعد از صحبت های ما، قرار بود الجزایر صحبت کند که ما از جلسه خارج شدیم.

او ادامه داد: نماینده رژیم صهیونسیتی گفت که ایران و فلسطین نظم مجموعه را به هم می زنند و به نظرم کار درست را این دو مجموعه انجام دادند؛ رفاقت ما با آقای اینفانتینو بسیار زیاد است اما منطق خودم و کشورم پویا است و این اتفاق درستی بود.

مهدی تاج همچنین تاکید کرد: بحث کمک داور ویدیویی و تغییرات در جریان مسابقات بود که انجام شد. ما در مجموع صحبت های خوبی داشتیم.

رییس فدراسیون فوتبال ایران درباره کنگره AFC نیز خاطرنشان کرد: در آنجا هم یک دقیقه سکوت برای فلسطین داشتیم و در فیفا هم بود که برای کل مرحومین فوتبال بود. در AFC اما مشخصا منظور شهدای فلسطین بودند.

او در مورد بحث فساد در فوتبال ایران توضیح داد: فساد وقتی کشف می شود، همه می فهمند و سال 1400 در یک باشگاه کرمانی این اتفاق افتاده و الان یک ارگان نظارتی به صورت جدی روی آن کار می کند که کار بسیار خوبی است.

وی افزود: وقتی به سراغ من آمدند، گفتم که ما در کمیته اخلاق و انضباطی نمی توانیم به برخی مسایل رسیدگی کنیم و باید به محاکم قضایی برسد. اگر آنجا رای بیاورد، کمیته اخلاق حکمش را می دهد که وقتی قطعی شود، این کار را انجام خواهیم داد.

مهدی تاج در مورد احضار تمام اعضای هییت رییسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: این حرف ها بی خود است. این اعضا در پیگیری فساد نقش پررنگی داشتند و از هر کسی در این زمینه به ما کمک کند، استقبال می کنم. در بخش های رسانه ای، فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی اگر موردی دارد که فوتبالی است به کمیته اخلاق رجوع کند و اگر غیر فوتبالی به سراغ ارکان قضایی برود. توصیه من این است انجام دهید چون ثواب دارد!

رییس فدراسیون فوتبال ایران در مورد استفاده از VAR در هفته پایانی لیگ بیست و سوم و جام حذفی گفت: در حذفی شاید پیگیری شود ولی لیگ را فیفا اجازه نمی دهد.

او ادامه داد: تا دادگاه حکم قطعی صادر نکند، نمی توان کاری کرد ولی ترجیح فدراسیون فوتبال این بود که تا آن زمان در این پست نباشند. تصورم بود این کار بهتر است و باید منتظر حکم اصلی باشیم.

وی در اشاره به شایعات بازگشت دوباره شهاب عزیزی خادم به ریاست فدراسیون فوتبال گفت: این را از حقوق دان ها بپرسید.

مهدی تاج در پایان تاکید کرد: من اعتقادم این است که مرگ حق است و هر لحظه صورت می گیرد. اگر کسی در چنین شرایطی عضوش را اهدا کند کار خاصی است و من هم خودم شرکت کردم.

257 251

واکنش مهدی تاج به احضار اعضای هیات رییسه به دادگاه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش مهدی تاج به احضار اعضای هیات رییسه به دادگاه" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش مهدی تاج به احضار اعضای هیات رییسه به دادگاه"، کلیک کنید.