واکنش عجیب مدیرعامل پلتفرم چینی به اقدام جو بایدن

به گزارش خبرگزاری کوبار، لایحه ای که روز گذشته توسط مجلس سنا ایالات متحده به منظور «فیلترشدن یا فروش تیک تاک» تصویب شده بود، حالا با امضای «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا به یک قانون تبدیل شده است. بایدن مجموعه ای از لوایح را امضا کرده است که شامل «قانون حمایت از آمریکایی ها در برابر برنامه های کنترل شده توسط دشمنان خارجی» می شود و حالا Bytedance یک سال فرصت دارد تا تیک تاک را به فروش برساند یا با ممنوعیت آن روبرو شود. در واکنش به این موضوع، مدیرعامل تیک تاک ویدیویی را منتشر کرده که در آن می گوید «اطمینان داشته باشید که ما هیچ جا نمی رویم.»

در پاسخ به این اقدام، تیک تاک در بیانیه ای گفت که این قانون را در دادگاه به چالش خواهد کشید که این امر می تواند روند فروش یا ممنوعیت شبکه اجتماعی را به تعویق بیندازد.

بیانیه تیک تاک در واکنش به امضای «جو بایدن»

واکنش عجیب مدیرعامل پلتفرم چینی به اقدام جو بایدن

در متن بیانیه این شرکت آمده است: «معتقدیم که حقایق و قانون به نفع ماست و ما در نهایت پیروز خواهیم شد. واقعیت این است که ما میلیاردها دلار برای ایمن نگه داشتن داده های کاربران ایالات متحده سرمایه گذاری کرده ایم و پلتفرم خود را از نفوذ و دستکاری خارجی دور نگه داریم. این ممنوعیت هفت میلیون کسب وکار را ویران خواهد کرد و 170 میلیون آمریکایی را سرکوب می کند.»

«شو زی چو»، مدیرعامل تیک تاک نیز با انتشار ویدیویی، از این قانون به عنوان «لحظه ای ناامیدکننده» برای شرکت یاد کرد و گفت: «اشتباه نکنید. این یک ممنوعیت برای تیک تاک و یک ممنوعیت برای شما و صدای شماست. این قانون در واقع طعنه آمیز است زیرا آزادی بیان در تیک تاک منعکس کننده همان ارزش های آمریکایی است که ایالات متحده را به نور امید آزادی تبدیل می کند.»

واکنش عجیب مدیرعامل پلتفرم چینی به اقدام جو بایدن

این قانون به Bytedance، شرکت مالک تیک تاک که در چین مستقر است، یک سال فرصت می دهد تا شبکه اجتماعی خود را به مالک جدیدی بفروشد. اگر شرکت چینی نتواند چنین کاری را انجام دهد، TikTok از حضور در استورهای برنامه و سرویس های میزبانی وب ایالات متحده منع خواهد شد.

برخلاف تلاش های قبلی برای فروش یا ممنوعیت اجباری تیک تاک، «قانون محافظت از آمریکایی ها در برابر برنامه های کاربردی کنترل شده توسط دشمنان خارجی» از حمایت گسترده دو حزبی برخوردار بوده است و توانست با سرعت قابل توجهی در کنگره پیشرفت کند.

227227

واکنش عجیب مدیرعامل پلتفرم چینی به اقدام جو بایدن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش عجیب مدیرعامل پلتفرم چینی به اقدام جو بایدن" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش عجیب مدیرعامل پلتفرم چینی به اقدام جو بایدن"، کلیک کنید.