هواشناسی 1402/11/21؛ هشدار ورود سامانه بارشی / وزش باد و کولاک برف در برخی مناطق

هواشناسی 1402/11/21؛ هشدار ورود سامانه بارشی / وزش باد و کولاک برف در برخی مناطق

آفتاب نیوز :

پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در اکثر مناطق کشور جو پایداری همراه با افزایش نسبی دما حاکم است.

فردا یکشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب در مناطقی از استان های ایلام، خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و لرستان ابرناکی، باران باران همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

این وضعیت دوشنبه در استان های فارس، بوشهر، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب و غرب کرمان روی می دهد.

سامانه بارشی روز سه شنبه در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان باعث بارش ها پراکنده شده و سپس از کشور خارج می شود. روز چهارشنبه مجدداً جو پایداری در سطح کشور حاکم می شود.

به گزارش کوبار، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی روی دریا، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان از بعدازظهر فردا تا بعدازظهر سه شنبه مواج و متلاطم و جنوب خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان دوشنبه شب طوفانی خواهد بود.

توصیف سامانه: ورود سامانه بارشی

زمان شروع: یکشنبه 1402/11/22

زمان پایان: دوشنبه 1402/11/23

نوع مخاطره: رگبار باران و رعد و برق، وزش باد متوسط و بارش برف در ارتفاعات و کاهش دما و کاهش دید ناشی از مه بعد از بارندگی

منطقه اثر:

یکشنبه 1402/11/22: ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس.

دوشنبه 1402/11/23: کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب غرب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، مه آلودگی، وزش باد و کولاک برف، کاهش دما و احتمال یخ زنی سطح جاده ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها.

توصیه: عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و انتقال محصولات کشاورزی به انبار های استاندارد و احتیاط در رانندگی.

هواشناسی 1402/11/21؛ هشدار ورود سامانه بارشی / وزش باد و کولاک برف در برخی مناطق

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 1402/11/21؛ هشدار ورود سامانه بارشی / وزش باد و کولاک برف در برخی مناطق" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 1402/11/21؛ هشدار ورود سامانه بارشی / وزش باد و کولاک برف در برخی مناطق"، کلیک کنید.