هت تریک تانک بختیاری در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

هت تریک تانک بختیاری در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

آفتاب نیوز :

در آخرین مبارزه رقابت های 5 وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا 2024 در بیشکک قرقیزستان، امین میرزازاده نماینده وزن 130 کیلوگرم ایران و دارنده مدال های طلا و نقره جهان، طلای بازی های آسیایی و 2 مدال طلای قهرمانی آسیا، در دیدار فینال مقابل کیم مین سیوک از کره جنوبی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع 5 بر صفر به برتری رسید و برای سومین مرتبه صاحب مدال طلای آسیا شد.

چهره پرافتخار کشتی ایران و ملقب به تانک بختیاری، پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه 8 بر صفر اسلام جان رحمت اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل ارلان ماناتبکوف از قرقیزستان در مدت زمان یک دقیقه و 44 ثانیه با امتیاز عالی 9 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم صاحب مدال طلای آسیا شد، پویا دادمرز نماینده وزن 55 کیلوگرم ایران به مدال نقره رسید و ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد. امیر عبدی در وزن 77 کیلوگرم نیز از رسیدن به مدال بازماند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت های 5 وزن نخست قهرمانی آسیا صاحب 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز شد.

رقابت های 5 وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا نیز از صبح فردا (سه شنبه) آغاز می شود و نمایندگان ایران به مصاف رقبای خود خواهند رفت.

هت تریک تانک بختیاری در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هت تریک تانک بختیاری در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هت تریک تانک بختیاری در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا"، کلیک کنید.