هاشمی: رییس جمهور به تعهدات خود در ورزش عمل کرد/ باید راهش را به بهترین شکل ادامه دهیم

هاشمی: رییس جمهور به تعهدات خود در ورزش عمل کرد/ باید راهش را به بهترین شکل ادامه دهیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: به جامعه ورزش و مردم این قول را می دهیم تا زمانی که مسوولیت داریم به تعهد خود عمل کنیم و خدمتگزار خوبی برای ورزش و حوزه جوانان باشیم.

به گزارس کوبار، کیومرث هاشمی در ویژه نامه شبکه 3 که در ارتباط با شهادت آیت الله رییسی بود، در پاسخ به این پرسش که اهتمام شهید آیت الله رییسی به جامعه ورزش چگونه بود؟ اظهار کرد: ابتدا جا دارد از حضور پرشور مردم و به ویژه جامعه ورزش و جوانان تشکر کنم که به شکل های مختلف به این خادم ملت اظهار محبت کردند و زحمات و خدمات رییس جمهور را به شکل های مختلف جبران کردند.

او گفت: از پیام های مدیران جهانی در رشته های مختلف ورزش تشکر می کنم که این روزها روسای فدراسیون های آسیایی و جهانی با پیام های خود باعث تسلی خاطر دل بازماندگان و مردم عزیز شدند.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: آیت الله رییسی از سال 96 دوره اول که برای ریاست جمهوری کاندیدا شده بودند از آن زمان تا به الان با ایشان آشنا بودم اما این افتخار را داشتم که حدود کم تر از 10 ماه پیش به عنوان عضوی از کابینه در خدمت این بزرگ مرد باشم و از بزرگ مردی او یاد بگیرم. از خصایص ایشان به شکل های مختلف یاد می شود از جمله خستگی ناپذیر بودن، اخلاق مدار و پرکار بودن و مردمی بودن ایشان که بارها از او یاد شده است، چه در کابینه دولت و چه زمانی که در حوزه جامعه ورزش و جوانان به صورت اختصاصی در خدمت شان بودم، می توانم بگویم که حرف و عمل شان یکی بود.

وی تاکید کرد: ایشان در کل کشور عامل وحدت بودند و تاکید داشتند که باید در بین احزاب، کابینه و گروه های مختلف وحدت آفرین باشیم. این توفیق را داشتیم که کم تر از 8 ماه 2 دیدار جامعه ورزش با ایشان در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران داشتند.

هاشمی افزود: همیشه تاکید داشتند که ارتباط خودمان را با پیشکسوتان و قهرمانان حفظ کنیم، زیرا این ها با قهرمانی و مدال آوری خودشان دل مردم را شاد می کنند، این یک اصل بود و ما نیز آن را پذیرفته بودیم که در کنار قهرمانان باشیم، آخرین حضور ایشان در کنار قهرمانان و مدال آوران 14 روز پیش بود، جامعه ورزش واقعا خوشحال بود از این که هر آن چه که دولت قول داده بود به تعهد خودش عمل کرد. این نشانگر آن بود که رییس جمهور هر چیزی که در جامعه ورزش گفت عملیاتی کرد. بنابراین ما وظیفه خود می دانیم که این مسیر را ادامه دهیم.

او خاطرنشان کرد: از 8 سال دفاع مقدس یاد گرفتیم که هر زمان سربازی شهید می شد اسلحه به زمین افتاده او را سریع بلند می کردند و راهش را ادامه می داند، الان شاهد آن هستیم، چون علمدار دولت بین ما نیست، باید راهش را به بهترین شکل ممکن ادامه دهیم.

وزیر ورزش اظهار کرد: به جامعه ورزش و مردم این قول را می دهیم تا زمانی که مسوولیت داریم به تعهد خود عمل کنیم و خدمتگزار خوبی برای ورزش و حوزه جوانان باشیم.

هاشمی اضافه کرد: در حوزه ورزش خدمات خوبی ایشان انجام دادند و تاکیدات زیادی بر اتمام پروژه های نیمه تمام داشتند. سال گذشته 920 پروژه را با حمایت ایشان به پایان رساندیم و قول دادیم که تا پایان این دولت بتوانیم پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم. اجرای طرح آمایش سرزمین ورزش کشور از مهم ترین دغدغه های رییس جمهور بود و معتقد بودند آن عدالتی که همه ما در ورزش از آن صحبت می کنیم در این طرح اجرایی شود تا نقاط محروم و کم برخورداری که نتوانستند به حق خود برسند از طریق این طرح به آن دست پیدا کنند. بنابراین به من فرصت 4 ماهه دادند تا این پروژه به اتمام برسد.

هاشمی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین نگرانی های ایشان در بحث ورزش واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که 30 سال تمام روی زمین مانده بود، برای این که مشکل این دو باشگاه برطرف شود در خوشبینانه ترین حالت این بود که مالکیت یکی از این دو باشگاه را از وزارت ورزش می گرفتیم و به وزارتخانه دیگری می دادیم اما ایشان معتقد بودند که این شکل واگذاری اصلا درست نیست و باید به مردم واگذار کنید.

وی افزود: وی معتقد بودند که این دو باشگاه مردمی هستند و باید در اختیار مردم باشند، پیگیری های او سبب شد تا اتفاق بزرگ و مهم رخ دهد و مشکل این دو باشگاه برای همیشه برطرف شود و هیچ وقت دغدغه واگذاری این دو باشگاه را نداشته باشیم.

وزیر ورزش در پایان گفت: امیدوارم ما بتوانیم با تاکیداتی که ایشان داشتند خدمتگزار ورزش باشیم تا زمانی که سرباز مردم و جامعه ورزش و جوانان هستیم نقطه نظرات این بزرگ مرد را عملیاتی کنیم. در همین راستا تاکیدات مقام معظم رهبری بود که این کارها زمین نماند و سریع دنبال شود. تاکیدات رییس جمهور بر این مبنا بود کاری که امروز می توانید انجام دهید به فردا نسپارید، در این راستا این افتخار را دارم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی جلسه ی شورای وزیران ورزش کشورهای عضو شانگهای بود که شهید امیرعبداللهیان باید حضور پیدا می کردند که با حادثه ای که پیش آمد من به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در جلسه وزیران ورزش حضور پیدا خواهم کرد تا از حقانیت جمهوری اسلامی دفاع کنم و نماینده خوبی برای کشور در حوزه ورزش باشم و نقطه نظرات خود را به حضور 9 کشور دیگر برسانم.

او در پایان گفت: همان طور که مردم عزیز این سید بزرگوار را دعا کردند خدمتگزاران خود را نیز دعا کنند و دعای مردم پشت سر خدمتگزاران خود باشد تا بتوانیم خدمت خوبی را برای جامعه داشته باشیم.

پایان خبر کوبار

هاشمی: رییس جمهور به تعهدات خود در ورزش عمل کرد/ باید راهش را به بهترین شکل ادامه دهیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاشمی: رییس جمهور به تعهدات خود در ورزش عمل کرد/ باید راهش را به بهترین شکل ادامه دهیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاشمی: رییس جمهور به تعهدات خود در ورزش عمل کرد/ باید راهش را به بهترین شکل ادامه دهیم"، کلیک کنید.