نهالستانی که با طرح مردمی پس از ۱۰ سال احیاء شد

نهالستانی که با طرح مردمی پس از ۱۰ سال احیاء شد

کوبار/خراسان رضوی نهالستان کاظم‌آباد بردسکن که بیش از ۱۰ سال رها شده بود و از آن هیچ استفاده و بهره‌برداری کاملی نمی‌شود، به کمک همکاران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان فعال شد.

حمیدرضا اقبالی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بردسکن در حاشیه بازدید فرماندار از نهالستان کاظم‌آباد این شهرستان در گفت و گو با کوبار اظهار کرد: نهالستان کاظم‌آباد شهرستان بردسکن به برکت طرح مردمی کاشت یک میلیارد نهال فعال شده است.

وی وسعت این نهالستان را حدود ۸۰ هکتار اعلام کرد و افزود: این منطقه ایستگاه تثبیت شن و بیابان‌زدایی است که ۵ هکتار آن نیز فنس کشی شده و تبدیل به تولید نهال و نهالستان شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بردسکن با اشاره به اینکه در نهالستان کاظم‌آباد شهرستان بردسکن گونه‌های بیابانی مانند آتریپلکس، تاغ و همچنین گونه‌های جنگلی مانند سنجد و بنه تولید می‌شود، گفت: این نهالستان به قطب تولید نهال در منطقه تبدیل شده است.

وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته برای بهره‌برداری مناسب از این نهالستان بیان کرد: گرچه این نهالستان ۱۰ سال رها شده بود، اما اکنون به الگویی برای سایر شهرستان‌ها و سایر قسمت‌ها تبدیل شده است.

اقبالی همچنین از فعال شدن چاه آب نهالستان کاظم‌آباد خبر داد و گفت: اکنون در این نهالستان تولید نهال انجام می‌شود، ضمن اینکه بیشترین کاشت در طرح یک میلیارد نهال در سال اول مربوط به شهرستان بردسکن بوده است.

وی ادامه داد: به دلیل اقدامات ترویجی بسیار خوبی که در بردسکن انجام شده این شهرستان به الگویی برای استان و کشور تبدیل گردید که جای تقدیر از همکارانم دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بردسکن همچنین بر فرهنگ‌سازی بیشتر در حوزه منابع طبیعی تأکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی و حفاظت و نگهداری اراضی ملی و منابع طبیعی بیش از این کوشا باشیم.

پایان خبر کوبار

نهالستانی که با طرح مردمی پس از ۱۰ سال احیاء شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نهالستانی که با طرح مردمی پس از ۱۰ سال احیاء شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نهالستانی که با طرح مردمی پس از ۱۰ سال احیاء شد"، کلیک کنید.