نقش سفیران امنیت در جلوگیری از وقوع جرائم

نقش سفیران امنیت در جلوگیری از وقوع جرائم

معاون اجتماعی فرهنگی پلیس پایتخت به تشریح نقش مربیان آموزش همگانی پلیس در پیشگیری از وقوع جرائم پرداخت و آمادگی پلیس برای برگزاری این دوره‌های آموزشی برای مردم خبر داد.

به گزارش کوبار، سرهنگ علی همه‌خانی در یادداشتی به ترسیم نقش مربیان آموزش همگانی پلیس در پیشگیری از آسیب‌ها و جرائم پرداخت و نوشت:‌ « همکاران من در پلیس‌های تخصصی با توجه به شرح وظایف سازمانی خود  به ارائه خدمات انتظامی و پلیسی  به مالباختگان ، قربانیان جرائم و آسیب دیدگان می‌پردازند و در ادامه با دستگیری متهمین و ورود دستگاه قضا به پرونده‌های مطروحه مجرمین به سزای اعمال خود می‌رسند .اما مجازات مجرمین تنها گوشه‌ای از آسیب‌ها و رنج‌های روحی قربانیان و مالباختگان را التیام می‌بخشد و گاهی ممکن است همسر یافرزند شما تا پایان عمر و با وجود دریافت حمایت‌ها و خدمات روانشناختی نیز نتواند به طور کامل با اتفاقی که در یک ماجرای سرقت یا کودک ربایی یا آزار و اذیت  با آن روبه‌رو شده کنار بیاید.»

وی در ادامه نوشت:‌ « اینجاست که ما به همان عبارت معروف پیشگیری بهتر از درمان است می‌رسیم. تنها راه پیشگیری نیز آگاه‌سازی است و این آگاه‌سازی با آموزش شهروندان امکان پذیر است. به همین دلیل سال‌هاست که ما در کنار افسران پلیسی که به کشف پرونده‌های سرقت و کلاهبرداری و جرائم جنائی می‌پردازند گروهی از افسران متخصص در رشته‌های روانشناسی ،جامعه شناسی و حقوق را داریم که برای آگاه‌سازی شهروندان آموزش دیده‌اند. شاید بهترین نامی که می‌توان بر این افسران متعهد و دلسوز نهاد سفیران امنیت باشد.»

همه‌خانی در این یادداشت نوشت: « این افسران به صورت مستمر به سازمان‌های دولتی و غیر دولتی، مساجد، مدارس، سرای محلات و خانه‌های فرهنگ مراجعه کرده و با برگزاری کلاس‌های آموزشی تلاش می‌کنند تا با آموزش نکات خودمراقبتی به کودکان، مهارت‌های زندگی و آشنایی با ویژگی‌ها و آسیب‌های بلوغ و نوجوانی و پیشگیری از اعتیاد به نوجوانان و جوانان، پیشگیری از سرقت به بزرگسالان و قوانین راهنمایی و رانندگی به افراد مختلف با آسیب‌ها و جرائم مقابله کرده و در مسیر کاهش وقوع این اتفاقات در جامعه گام بردارند.»

بنابر یادداشت معاون اجتماعی فرهنگی پلیس پایتخت « با وجود اینکه به فراخور تغییر شرایط جامعه و پیشرفت تکنولوژی امروزه شاهد ظهور ابعاد و چهره جدید و متفاوتی از آموزش همگانی پلیس در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هستیم  و شما با یک کلیک می‌توانید به تماشای کلیپ‌های آموزشی و تبلیغاتی پلیس یا مطالعه متون و محتواهای هشداری در پایگاه‌های خبری در اینترنت بپردازید ولی هنوز هم آموزش چهره به چهره از جایگاه و تاثیرگذاری ویژه‌ای در بین شهروندان و مخاطبین برخوردار است. به طوریکه همیشه بعد از برگزاری یک جلسه سخنرانی در دبیرستان‌های دخترانه و برقراری ارتباط صمیمانه مربیان آموزش همگانی پلیس با دانش آموزان، ما شاهد سیلی از درخواست‌ها و کنجکاوی دانش آموزان به‌ویژه دختران، در مورد نحوه جذب در نیروی انتظامی هستیم.»

همه خانی اضافه کرد:‌ « شاید بهترین موقعیت و فضا برای شکل‌گیری احساس علاقه به رعایت قوانین و مقررات و همچنین اعتماد به پلیس در کودکی، زمانی باشد که کودک دلبند شما در مهد یا مدرسه از نزدیک با پلیس خدمتگزار سبزپوش که به او نکات خودمراقبتی را می آموزد روبرو می‌شود. معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جایگاه معاونت برتر ارائه دهنده خدمات آموزش همگانی در کشور، آمادگی خود را برای برگزاری کارگاه‌ها و کلاسهای آموزشی با موضوعات  مختلف از جمله پیشگیری از آسیب‌ها و جرائم اعلام می‌دارد و شما می‌توانید با یک تماس میزبان سفیران امنیت در مدرسه ،مسجد یا سازمان و انجمن مردم نهاد خود باشید.»

پایان خبر کوبار

نقش سفیران امنیت در جلوگیری از وقوع جرائم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش سفیران امنیت در جلوگیری از وقوع جرائم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش سفیران امنیت در جلوگیری از وقوع جرائم"، کلیک کنید.