نظریه پزشکی قانونی یکی از ارکان اساسی رای قاضی است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

نظریه پزشکی قانونی یکی از ارکان اساسی رای قاضی است - خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری کوبار، حجت الاسلام و المسلمین سعید سعدی معاون امور فرهنگی قوه قضاییه در همایش مسوولین روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه گفت: سازمان پزشکی قانونی یکی از مجموعه های تخصصی قوه قضاییه است که مجموعه همکاران آن با تلاش شبانه روزی خدماتی را به مردم ارایه می دهند.

وی افزود: اهمیت کار پزشکی قانونی و نقش نظرات کارشناسی آن در صدور رای قاضی نیاز به تقوا و ایمانی قوی دارد و یک پزشک قانونی باید در مقابل هرگونه فریب و فریبکاری بایستد و نظریه درست و دقیق را در کمال ایمان و تقوا صادر کند.

وی با بیان اینکه تصمیم سازی برای رای قاضی کار پزشکی قانونی است، اظهار داشت: پزشکی قانونی از سالم ترین بخش های دستگاه قضایی است که با دقت و درایت نظرات کارشناسی را صادر می کند که در همه امور و اقدامات این سازمان گرایش فرهنگی به خوبی مشهود است.

حجت الاسلام سعدی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت پرداختن به امور فرهنگی در دستگاه ها تصریح کرد: پرداختن به امور فرهنگی زمان و مکان ندارد و آنچه در این میان بسیار مهم است فرهنگی و دغدغه مند بودن متولیان این امور است به نحوی که بتواند موارد و موضوعات فرهنگی را به خوبی منتقل کند.

وی ادامه داد: مسوول امور فرهنگی باید از هرگونه دروغگویی، بی تقوایی، بی اخلاقی، عصبانیت و … به دور باشد و منظومه ای فرهنگی را در اخلاق و رفتار خود به نمایش بگذارد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه در انجام امور فرهنگی باید همیشه خدا را در نظر بگیریم گفت: مسیول امور فرهنگی باید به نحوی عمل کند که در اعمال و رفتار خود روحیه صداقت، خداترسی، پاکدامنی و تقوا را منتقل کند و مردم در وجنات او عظمت امور فرهنگی را ببیند.

حجت الاسلام سعدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانمندی های امروز کشور در عرصه های مختلف از جمله مسایل دفاعی و نظامی افزود: زمانی کشور در هیچ زمینه ای صاحب اقتدار و توانمندی نبود اما امروز به جایی رسیده ایم که ایران اعلام می کند در ساعت و روز و زمان مشخص، سرزمینی مشخص را مورد هدف قرار می دهد و دقیقاً طبق برنامه عمل می کند که این اوج اقتدار و توانمندی و نتیجه ایمان و خودباوری است.

وی در پایان با تاکید دوباره بر توجه به امور فرهنگی در همه بخش های قوه قضاییه و از جمله در پزشکی قانونی گفت: با تقویت امور فرهنگی، بارش رحمت الهی در فضا حاکم می شود و از آنجا که کار روابط عمومی نیز به نوعی کاری فرهنگی است می تواند به ترویج هرچه بیشتر این امور کمک کند.

نظریه پزشکی قانونی یکی از ارکان اساسی رای قاضی است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظریه پزشکی قانونی یکی از ارکان اساسی رای قاضی است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظریه پزشکی قانونی یکی از ارکان اساسی رای قاضی است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.