نصرالله: تعهد شیخ کورانی به «فلسطین از دریا تا نهر» تغییرناپذیر بود

نصرالله: تعهد شیخ کورانی به «فلسطین از دریا تا نهر» تغییرناپذیر بود

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت درگذشت آیت الله علی کورانی تاکید کرد که شیخ کورانی به پیروزی مقاومت و نابودی رژیم صهیونیستی ایمان کامل داشت.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری کوبار، سید حسن نصرالله ضمن تسلیت درگذشت آیت الله علامه مجاهد شیخ علی کورانی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران موضع شیخ علی کورانی نسبت به انقلاب و رهبری آن و امام خامنه ای معروف بود و تا زمان وفات بر همین موضع ثابت قدم ماند.

وی افزود: دستاوردهای آیت الله کورانی زیاد هستند و در راس آن ها وارد کردن فناورهای جدید به حوزه علمیه و کتابخانه های اسلامی از جمله کتابخانه اهل بیت است. وی بیش از 60 جلد کتاب در موضوعات مختلف تالیف کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: دستاورد دوم آیت الله کورانی اهمیت دادن به موضوع مهدویت بود، او کتاب های زیادی در این زمینه تالیف و در کنفرانس ها و برنامه های تلویزیونی و رادیویی شرکت کرد. مهم ترین دستاورد او در این زمینه جمع آوردی احادیث مرتبط با امام زمان (عج) در یک دانشنامه بود.

وی با اشاره به اقدامات مرحوم آیت الله کورانی در عراق و لبنان اظهار داشت: او از اواخر دهه هفتاد جزو بنیانگذاران اقدامات جهادی علیه دشمن صهیونیستی بود. وی همچنین در مقابل نظام صدام حسین که مردم عراق را به قتل می رساند، ایستاد و چندین بار در معرض ترور قرار گرفت.

سیدحسن نصرالله گفت: در سال 1982 شیخ علی کورانی به دنبال اتحاد جریان های اسلامی در لبنان بود که این موضوع به تشکیل مقاومت اسلامی و حزب الله منجر شد. حمایت های وی از مسیله فلسطین از هر طریق در همه سطوح بود و در همین راه پسرش «یاسر» به شهادت رسید. او عالمی مجاهد و جانباز و پدر شهید بود. شیخ کورانی به پیروزی مقاومت ونابودی رژیم صهیونیستی ایمان کامل داشت.

تکمیل می شود…

نصرالله: تعهد شیخ کورانی به «فلسطین از دریا تا نهر» تغییرناپذیر بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نصرالله: تعهد شیخ کورانی به «فلسطین از دریا تا نهر» تغییرناپذیر بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نصرالله: تعهد شیخ کورانی به «فلسطین از دریا تا نهر» تغییرناپذیر بود"، کلیک کنید.