نتایج مشارکت مردم در اقتصاد دانش بنیان چیست؟

آشنایی با مفاهیم اقتصاد دانش بنیان (32)

نتایج مشارکت مردم در اقتصاد دانش بنیان چیست؟

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا های مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر توجه به به اقتصاد دانش بنیان در تحقق شعار سال و افزایش مشارکت مردم در جهش تولید گفت: مردمی سازی اقتصاد و خروج دولت از وضعیت بنگاه داری و تبدیل شدن به بخش رگولاتور اقتصاد کشور، مهم ترین مزیت تحقق مشارکت مردم در جهش تولید است.

حسین محمد صالحی دارانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری کوبار درباره تاثیر توجه به اقتصاد دانش بنیان در تحقق شعار سال گفت:مردمی سازی اقتصاد و خروج دولت از وضعیت بنگاه داری و تبدیل شدن به بخش رگولاتور اقتصاد کشور، مهم ترین مزیت تحقق مشارکت مردم در جهش تولید است.

راه مردمی سازی اقتصاد از مسیر شرکت های دانش بنیان می گذرد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همواره بر این مسیله تاکید شده که اقتصاد دانش بنیان یک اقتصاد مردمی است و راه مردمی سازی اقتصاد از مسیر شرکت های دانش بنیان می گذرد.

جهش تولید با دانش بنیان شدن در اقتصاد کشور و حرکت به سمت دانش بنیان شدن صنایع بزرگ

این نماینده مجلس در ادامه بیان کرد: تحقق مشارکت مردم در تولید نیازمند توجه به اقتصاد دانش بنیان است. باید زمینه برای رشد شرکت های دانش بنیان را در کشور فراهم کنیم، زیرا مسیر اصلی تحقق مشارکت مردم در جهش تولید، دو مسیر افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان در اقتصاد کشور و حرکت به سمت دانش بنیان شدن صنایع بزرگ کشور و اقتصاد ملی است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها افزود: شرکت های دانش بنیان متشکل از نخبگانی هستند که اقدام به تولید دانش و فناوری متناسب با دانش و تکنولوژی روز دنیا می کنند و به این وسیله ما را از وابستگی به کشور های خارجی و واردات تجهیزات راهبردی بی نیاز می کنند و به این وسیله می توان از خروج ارز هم از کشور جلوگیری کرد.

اقتصاد دانش بنیان

صالحی دارانی ادامه داد: در شعار سال های گذشته هم رشد تولید و توجه به شرکت های دانش بنیان مورد تاکید رهبری بود و بر همین اساس هم برای رونق بهتر شرکت های دانش بنیان مجلس قانون جهش تولید دانش بنیان را مصوب کرد.

ادامه مشکلات در مسیر اعطای مجوز ها

وی در ادامه بیان کرد: از سوی دیگر ما همچنان در روند اعطای مجوز ها با مشکل رو به رو بوده و بروکراسی اداری گسترده در کشور ما خیلی آزاردهنده است، باید این مسیر صعب العبور موجود بر سر راه شرکت های دانش بنیان را تسهیل کرد.

این نماینده مجلس یازدهم توضیح داد: دستگاه ها باید این روند پیچیده را برای تسهیل در مسیر شرکت های دانش بنیان روان کنند تا این شرکت ها بتوانند رشد کنند و موانع زیاد در مسیر فعالیت آنها از بین برود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها توضیح داد: وقتی فرد یا افرادی بخواهند فعالیتی را آغاز کنند باید حداقل از 14 ارگان یا دستگاه ها مجوز بگیرد. در این مسیر ممکن است برخی از نهاد ها یا دستگاه ها با اعطای مجوز آنها مخالفت کنند و هر تصمیمی گرفته شود تا تولید رونق بگیرد با این رویه یه بن بست می خورد.

این نماینده مجلس یازدهم گفت: لازم است که در این مسیر بسیار بیشتر از قبل و با ورود بیشتر صنایع، نهضت تولید بار اول با جدیت بیشتر و حمایت بیشتر تداوم یابد تا شاهد نسل چهارم معاونت علمی با محوریت افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان در اقتصاد کشور و حرکت به سمت دانش بنیان شدن صنایع بزرگ کشور و اقتصاد ملی در سال جهش تولید با مشارکت مردم باشیم.

نتایج مشارکت مردم در اقتصاد دانش بنیان چیست؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج مشارکت مردم در اقتصاد دانش بنیان چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج مشارکت مردم در اقتصاد دانش بنیان چیست؟"، کلیک کنید.