نباید تیم ملی را به امید خدا تعطیل کنند

نباید تیم ملی را به امید خدا تعطیل کنند

دروازه بان تیم ملی هندبال مردان گفت: نباید چون هندبال جهانی نشده تیم ملی را به امید خدا رها و تا 1404 تعطیل کنیم.

محمد سیاوشی در گفت و گو با کوبار، در مورد عملکرد تیم ملی در مسابقات هندبال قهرمانی آسیا منامه بحرین اظهار کرد: ما نسبت به تیم های چین و قطر یکسری اشتباهات فردی داشتیم. اشتباهات تکنیکی و تاکتیکی وجود داشت اما در کل جلوی رقبا خیلی خوب بازی کردیم. ما در بازی های آسیایی چین هیچ شناختی از تیم ژاپن نداشتیم چون این تیم بعد از چند سال غیبت به میادین آمده بود. ما با اختلاف بالا 12 یا 13 گل مقابل این تیم باختیم. خداراشکر در مسابقات قهرمانی آسیا مشکلات برطرف شد و تیم ملی خیلی بهتر مقابل ژاپن، قطر و سایر تیم ها بازی کرد. تیم در منامه تکمیل تر بود اما جاهایی خستگی و بد شانسی سبب شد که تیم نتیجه لازم را نگیرد.

دروازه بان تیم ملی در ادامه گفت: خیلی دوست داشتیم که با صدرنشینی در دور دوم در گروه مقابل با کویت، بحرین و عراق همگروه شویم. ما از قبل پیش بینی کرده بودیم که عربستان عراق را می برد و به آن گروه می آید اما نشد. البته این گروه برای ما راحت تر بود فقط یک بازی با ژاپن داشتیم که اگر آن را می بردیم 100 درصد جهانی می شدیم. بازی خیلی خوبی هم مقابل این تیم داشتیم. همه از جان و دل مایه گذاشتند اما در بازی های حساس و پایاپای قطعا ژاپنی ها که بیشتر از ما میادین المپیک، جهانی و آسیایی را دیده اند برتری دارند. به خاطر همین موضوع 5 یا 10 دقیقه آخر، بازی را واگذار کردیم.

وی افزود: در کل بخواهم در مورد عملکرد تیم در مسابقات بگویم عملکرد بهتری نسبت به بازی های آسیایی داشتیم. اگر فرصت بیشتری برای تمرین کردن داشتیم نتیجه بهتر می شد. ما کلا 40 روز زمان برای تمرین و آمادگی داشتیم که در این مدت هم مربی عوض شد. مربی خارجی به مربی ایرانی تبدیل شد. فرصت زیادی هم برای مربی ایرانی نبود که بتواند تیم را جمع و جور کند. در این فاصله زمانی هم بهترین گزینه رحیمی زاده بود. او یک سال با همه ما در سپاهان کار کرده بود و از ما شناخت داشت. فقط می توانستیم از این گزینه استفاده کنیم. اگر مربی ایرانی دیگری بود در این 40 روز فرصت هماهنگی نداشت. همین فرصت کم برای تمرین باعث شد که در دقایق پایانی رقابت ها نتوانیم پیروز شویم.

وی در خصوص سقوط جایگاه هندبال ایران در آسیا گفت: بله دو پله سقوط کردیم و به سید دوم رفتیم. این موضوع از یک جهت برای ما خوب نیست و شاید از جهت دیگر خوب باشد. هرچند که شاید سید یک و دو فرق زیادی نداشته باشند و به هر حال یک تیم قوی در گروه ما خواهد بود. باید ببینیم دوره های بعد چه می شود. تا دو سال بعد هیچ رقابت و رویدادی نیست. امیدوارم در این مدت فدراسیون تدابیر خوبی بیندیشد تا بتوانیم از مربیان و بازیکنان خوبی استفاده کنیم و پتانسیل خوبی که ایران دارد را بتوانیم در آسیا به نمایش بگذاریم و به قول معروف چیزهایی که در آسیا از دست دادیم را برگردانیم.

سیاوشی در مورد انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی گفت: اگر بخواهیم مربی خارجی بگیریم باید مربی درجه یک جهانی بگیریم. همچنین بایستی این مربی سطح بالای اروپایی در آسیا مربیگری کرده باشد. من فکر می کنم اگر منتظر شویم و ببینیم تکلیف تیم های بحرین، کره، ژاپن با مربیانشان چه می شود و بتواینم آنها را استخدام کنیم خیلی بهتر است. بعد از انتخاب مربی خارجی باید فرصت زیادی هم به او داده شود تا با تورنمنت های زیاد بتواند تیم را از آب و گل دربیاورد. نباید چون هندبال جهانی نشده آن را به امید خدا تا 1404 تعطیل کنیم تا یک مربی دیگر بیاید و چند ماهی تمرین کند و تیم به مسابقه برود. این سیستم جوابگو نیست. باید از همین سال جدید شروع کنیم. باید بازیکنان در اردو باشند و به تورنمنت های مختلفی اعزام شوند. با داشتن اردوی طولانی چیزی را از دست نمی دهیم فقط هندبال پیشرفت می کند. امیدوارم که بتوانیم این موضوع را محقق کنیم.

سنگربان تیم ملی در خصوص حضورش به عنوان دروازه بان یا مربی در تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا دو سال آینده گفت: در قالب مربی که دست من نیست و بستگی به فدراسیون دارد. بعد هم من دیگر 38 سال سن دارم. دو سال دیگر باید ببینم توان من چطور است. اگر واقعا بدنم بکشد در خدمت تیم ملی هستم وگرنه مجبورم هندبال را کنار بگذارم. البته که فعلا لژیونر شده ام و قرار است چند سالی در خارج از کشور بازی کنم. اگر توان داشتم به تیم ملی هم کمک می کنم. قبلا هم گفته ام بازیکن تا زمانی که توان دارد باید در خدمت تیمش و تیم ملی باشد. حضور من هم در تیم ملی بستگی به فدراسیون و کادر فنی دارد.

پایان خبر کوبار

نباید تیم ملی را به امید خدا تعطیل کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نباید تیم ملی را به امید خدا تعطیل کنند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نباید تیم ملی را به امید خدا تعطیل کنند"، کلیک کنید.