میزان اختصاص ارز واردات و نرخ آن اعلام شد

میزان اختصاص ارز واردات و نرخ آن اعلام شد

مدیر عامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران در یک برنامه تلویزیونی از تخصیص 2.4 میلیارد دلار ارز از ابتدای سال جاری تا 28 فروردین ماه برای واردات کالاهای اساسی خبر داد.

به گزارش کوبار، علی سعیدی با اشاره به آخرین آمار تفکیکی تامین ارز کالاهای اساسی، بازرگانی و خدماتی گفت: از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان 28 فروردین ماه، در مجموع دو میلیارد و 480 میلیون دلار ارز برای گروه های مختلف کالایی تامین ارز صورت گرفته است.

سعیدی افزود: در گروه کالاهای اساسی و دارو با نرخ ارز 28 هزار 500 تومان، 533 میلیون دلار ارز تامین شده است. همچنین در گروه کالاهای تجاری و بازرگانی که ارز آن با نرخ متوسط 41 هزار تومان است، یک میلیارد و 378 میلیون دلار، در بخش واردات در مقابل صادرات یا به عبارتی بازار اشخاص که با نرخ توافقی انجام می شود، 485 میلیون دلار ارز و در بخش خدمات که با نرخ 43 هزار و 567 تومان (آخرین نرخ) معادل 88 میلیون دلار ارز تامین شده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، ادامه داد: همچنین در بخش های مختلف کالایی مثل کالاهای اساسی و کشاورزی 463 میلیون دلار و در بخش دارو و تجهیزات پزشکی 70 میلیون دلار تامین ارز صورت گرفته است.

مدیر عامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران با اشاره به ارز تخصیصی به حوزه صنایع اظهار کرد: برای صنایع مختلف شامال معاملات نیمایی و معاملات اشخاص در مجموع یک میلیارد و 378 میلیون دلار ارز نیمایی و 485 میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات، تامین شده است.

سعیدی با اشاره به جلسه حراج شمش طلا در روز گذشته گفت: در آخرین جلسه معاملاتی شمش مرکز مبادله ارز و طلا که روز گذشته انجام شد، از مجموع 459 شمش عرضه شده، 252 قطعه شمش با متوسط قیمت 4 میلیارد و 886 میلیون تومان، مورد معامله قرار گرفت.  

وی در پایان خبر داد: بانک مرکزی، پیرو یک اطلاعیه به بانک ها، اعلام کرده که بانک ها زمانی که باید گواهی تمکن مالی برای مشتریان خود صادر کنند، حتما باید به تارنمای مرکز مبادله به نشانی ICE.IR یا FXMARKETRATE.CBI.IR مراجه کرده و بر اساس آن برای مشتریان خود، گواهی تمکن مالی صادر کنند.

پایان خبر کوبار

میزان اختصاص ارز واردات و نرخ آن اعلام شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میزان اختصاص ارز واردات و نرخ آن اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میزان اختصاص ارز واردات و نرخ آن اعلام شد"، کلیک کنید.