«منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام ارتباطات مردمی» رونمایی شد

دومین گردهمایی خادمان مراکز ارتباطات مردمی قوای سه گانه، نهادهای عمومی و انقلابی، نظامی و انتظامی با هدف تجدیدعهد و میثاق با آرمان های امام راحله و مقام معظم رهبری و شهدا برگزار شد.

به گزارش کوبار،حجت الاسلام احمد صالحی، رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در سخنانی بیان کرد: وحدت و انسجام بین قوا در دوره دولت سیزدهم بی نظیر است اما این کفایت نمی کند و باید برای بهتر خدمت کردن همدلی و برنامه ریزی داشته باشیم.
وی خطاب به حضار در این همایش گفت: عزیزان من، در هر کجا که هستید فکر کنید که ماه آخر خدمت تان است و به بهترین شکل کار خود را انجام بدهید. باید یک سامانه انتقال تجربیات ایجاد شود و این تجربه ها را در میان خودتان به اشتراک بگذارید. جایگاه مراکز خودتان را از صرف ارتباطات مردمی به سمت مطالبه گری از دستگاه ببرید. اینجاست که می توانیم به مردم اطمینان بدهیم که کسانی هستند که کارهای مسولین را زیر ذره بین می برند.
حجت الاسلام صالحی تاکید کرد: ما محکوم به افرایش تعاملات به یکدیگر هستیم. این کار موجب می شود که در زمان کوتاهی به مطالبات مردم رسیدگی شود. ما منشوری در این راستا تهیه کرده ایم تا مردم از حق و حقوق خودشان آگاه و مسیولان با نقشه راه خود آشنا بشوند.

حجت الاسلام احمد صالحی یادآور شد: وحدت و انسجام بین قوا در دوره دولت سیزدهم بی نظیر است اما این کفایت نمی کند و باید برای بهتر خدمت کردن همدلی و برنامه ریزی داشته باشیم.

روح الله بیات، مدیرکل درخواست ها و رسیدگی به شکایات مردمی نهاد ریاست جمهوری نیز در این گردهمایی گفت: دهه فجر را گرامی می داریم. این دومین آیین تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی است که توسط خادمان مراکز ارتباطات مردمی برگزار خواهد شد.

وی گفت: مردم تعیین کننده در مسیر رسیدن به قله و پیشرفت هستند و نقش تعیین کننده ای در انتخابات خواهند داشت.

علی اصغر رفاهی، مدیرکل ارتباط مردمی قوه قضاییه در بخش دیگر این همایش در سخنانی ضمن گرامی داشت دهه فجر، بیان کرد: از تمامی عزیزانی که در این آیین حضور دارند تشکر می کنم. خدا را شاکر هستیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی با مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری در حال خدمت هستیم.

«منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام ارتباطات مردمی» رونمایی شد

وی ادامه داد: کار در بخش ارتباطات مردمی قوه قضاییه بسیار دشوار است. برای ما توفیق است که در خدمت مردم باشیم.  هرچه بتوانیم با دوستی و همدلی بیشتر کار کنیم موجب وحدت جمعی ما خواهد شد. ما باید رویکرد اقناع، مردم را تقویت کنیم. در ارتباطات مردمی رویکرد ما پراکنده کردن نامه مردم نیست، بلکه رفع مشکل مردم است.
امیر سرتیپ نیازعلی داوری، رییس مرکز ارتباطات مردمی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در بخش دیگر این مراسم با بیان خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی و اسارتش روایت کرد: نعمتی که خداوند به ما داده ثمره خون شهدا است و اکنون باید به وظیفه خود به درستی عمل کنیم. ما نباید کار موازی کنیم.
در پایان این مراسم «منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام ارتباطات مردمی» رونمایی شد. همچنین در بخش دیگر این مراسم کارگزاران ارتباطات مردمی با شهدا و امام خمینی (ره) تجدید بیعت کردند.
پایان خبر کوبار

«منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام ارتباطات مردمی» رونمایی شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام ارتباطات مردمی» رونمایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران نظام ارتباطات مردمی» رونمایی شد"، کلیک کنید.