منتخبان کارگری عضو بنیاد ملی نخبگان می شوند

منتخبان کارگری عضو بنیاد ملی نخبگان می شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عضویت کارگران منتخب جشنواره امتنان در بنیاد ملی نخبگان خبر داد و با بیان اینکه اقتدار امروز کشور مرهون مجاهدت کارگران است، گفت: بخشی از صنایع کشور در دوره های گذشته به تعطیلی کشیده شدند که با نگاه راهبردی دولت مردمی این واحدها احیا شد.

به گزارش کوبار، سیدصولت مرتضوی در نشست هم اندیشی با منتخبان سی و پنجمین جشنواره امتنان کارگران نخبه، گروه های کار و واحدهای نمونه اظهار کرد: کار بستر استقلال یک کشور را فراهم می کند و کشور را به توسعه اقتصادی می رساند و کارگران در سال های پس از پیروزی انقلاب تاکنون پیشگام تولید و توسعه کشور بوده اند.

وی پیرو تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران، اعلام کرد که تامین امنیت شغلی کارگران را در اولویت برنامه های وزارت کار قرار می دهد.

به اعتقاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امنیت شغلی با پایداری صنایع و واحدهای تولیدی ایجاد می شود و اهتمام و توان دولت در جهت تحقق این هدف است.

مرتضوی ضمن اشاره به معرفی منتخبین جامعه کار و تولید به بنیاد ملی نخبگان، اظهار کرد: ایجاد شبکه ارتباطی و انتقال تجربیات کارگران نمونه به نسل جوان باید با جدیت دنبال شود. برگزیدگان جشنواره امتنان، سفیران جمهوری اسلامی ایران در بخش تولید هستند و باید در حوزه انرژی، معادن، فولاد، پزشکی و کشاورزی راویان پیشرفت جمهوری اسلامی ایران باشند.

وزیر کار همچنین تاکید کرد که در حوزه مسکن کارگری می توان از دانش نخبگان کارگری استفاده کرد.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال 1403 خاطرنشان کرد: محوریت شعار سال به نقش مردم در رونق اقتصادی و جهش تولید تاکید دارد و رکن جهش تولید، کارگران و کارفرمایان هستند.ما توفیق خدمت به این قشر را سعادت می دانیم، چرا که اقتدار امروز کشور، مرهون مجاهدت کارگران کشور است.

محمد چکشیان – معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم جزییاتی از روند شناسایی و انتخاب کارگران نخبه ارایه کرد و گفت: در این دوره از جشنواره 50 هزار نخبه جامعه کار و تولید شناسایی شدند که 26 نفر از آنان به عنوان برترین های کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند که با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای شعار سال، مرکز حمایت از نخبگان جامعه کار و تولید کشور راه اندازی می شود.

به گفته وی منتخبین و برگزیدگان جشنواره امسال علاوه بر تقدیر ویژه ریاست جمهوری مورد حمایت دولت قرار می گیرند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان ترویج مولفه های فرهنگ کار نظیر منزلت کار، وجدان کاری و مسیولیت پذیری را در دستور کار ستاد نهضت ملی ارتقاء فرهنگ کار دانست.

پایان خبر کوبار

منتخبان کارگری عضو بنیاد ملی نخبگان می شوند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "منتخبان کارگری عضو بنیاد ملی نخبگان می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "منتخبان کارگری عضو بنیاد ملی نخبگان می شوند"، کلیک کنید.