منابع آمریکایی: حمله اسراییل به رفح، یک عملیات محدود است و بخشی از حمله تمام عیار نیست

منابع آمریکایی: حمله اسراییل به رفح، یک عملیات محدود است و بخشی از حمله تمام عیار نیست

منابع آمریکایی مدعی شدند حمله اخیر رژیم صهیونیستی در شهر رفح در نوار غزه عملیات محدودی است و بخشی از حمله تمام عیار به نوار غزه که تل آویو مدت هاست درباره آن سخن می گوید، نیست.

به گزارش کوبار، منابع آگاه به نیویورک تایمز گفتند: «به نظر می رسد حملاتی که ارتش صهیونیستی در شرق رفح انجام داد، بخشی از یک عملیات کوچک تر باشد و لزوماً گام نخست یک حمله گسترده و بزرگ نیست.»

همچنین دو منبع آگاه به شبکه خبری «سی.ان.ان» گفتند حمله فعلی رژیم صهیونیستی به شهر رفح «بسیار محدود» بوده و تنها هدف آن فشار بر حماس برای پذیرش خواسته های این رژیم است.

شبکه سی ان ان همچنین به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد: ویلیام برنز، مدیر سیا امروز برای گفت وگوهای بیشتر به قاهره بازمی گردد.

نیویورک تایمز به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد پاسخ حماس به توافقنامه پیشنهادی جدی بوده و حالا توپ در زمین رژیم صهیونیستی است. این در حالی است که با وجود موافقت حماس، رسانه های عبری گزارش دادند رژیم صهیونیستی با دست کم 6 بند از توافق پیشنهادی مخالف است.

مقامات به این روزنامه گفتند احتمالاً طرفین بر سر تعریف عبارت «آرامش پایدار» که در توافقنامه پیشنهادی آمده، اختلاف خواهند داشت.

یکی از این مقامات گفت احتمالاً منظور حماس از این عبارت، پایان حملات رژیم صهیونیستی و اتمام جنگ است؛ امری که مستلزم خروج کامل نظامیان صهیونیست از نوار غزه خواهد بود. مقامات گفتند نخست وزیر رژیم صهیونیستی احتمالاً در برابر چنین تعریفی مخالفت خواهد کرد.

این در حالی است که به گزارش نیویورک تایمز، عبارت صلح پایدار پس از آن به متن توافق اضافه شده که رژیم صهیونیستی با هر نوع اشاره به «آتش بس دایمی» مخالفت کرد.

پایان خبر کوبار

منابع آمریکایی: حمله اسراییل به رفح، یک عملیات محدود است و بخشی از حمله تمام عیار نیست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "منابع آمریکایی: حمله اسراییل به رفح، یک عملیات محدود است و بخشی از حمله تمام عیار نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "منابع آمریکایی: حمله اسراییل به رفح، یک عملیات محدود است و بخشی از حمله تمام عیار نیست"، کلیک کنید.