معنویت و استقلال 2 دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی ایران است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

معنویت و استقلال 2 دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی ایران است - خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار کوبار، حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه این هفته مهدیشهر به میزبانی مصلای این شهرستان ضمن اشاره به دستاوردهای انقلاب و با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی موج معنویت در بین جوانان کشورمان موج می زند، ابراز کرد: در هفته گذشته 700 جوان مهدیشهری معتکف شدند و لذا باید این سوال را پرسید که در دوران قبل از انقلاب اسلامی کجا چنین مسایلی دیده می شد؟

وی با اشاره به اینکه هیات های مذهبی صحنه های بزرگی از حضور جوانان ما را به نمایش می گذارند که یا حسین (ع) سر می دهند، افزود: حضور 23 میلیون زایر کربلای امام حسین (ع) و چهار میلیون جمعیتی که در جمکران حضور پیدا می کنند، کجا قبل از انقلاب حضور داشتند؟ لذا این فضاهای معنوی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

معنویت و اسلام

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه متاسفانه به محض اینکه صحبت از دستاوردهای انقلاب اسلامی می شود فکر و ذهن بر روی جاده و پل سازی و … می رود در صورتی که گسترش معنویات از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: اساس انقلاب اسلامی بر معنویات و دین اسلام بود.

بارانی با بیان اینکه آنچه که می تواند انسان را به سعادت برساند دین است، ابراز کرد: اگر دین نباشد انسان قلب ندارد همانطور که غرب علیرغم تمام امکاناتی که دارد، حیوانات مدرن را تربیت می کند و بشر در ساحت دنیا پرستی گم شده است.

وی با اشاره به اینکه دومین دستاورد مهم انقلاب اسلامی بعد از احیای دین خدا، استقلال کشورمان است، تاکید کرد: در زمان شاه خبری از استقلال نبود تا جایی که کارتر رییس جمهور وقت آمریکا در کتاب خودش می گوید شاه تسلیم پیشنهادات سفارت ما حتی در خصوص انتخاب نخست وزیر می شد و محمد رضا پهلوی اعتراف می کرد که ارتباط رییس ساواک کشور با آمریکایی ها بیشتر از شاه مملکت است.

دستاوردهای علمی انقلاب

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه در جنگ ویتنام حتی آمریکایی ها هواپیماهای ایران را بدون اجازه شاه بردند و استفاده کردند، گفت: در زمان شاه وضعیت مملکت این بود اما امروز استقلال به معنای واقعی در کشورمان وجود دارد.

بارانی ادامه داد: در زمان پهلوی نفت کشورمان توسط آمریکایی ها برده می شد و علی رغم آن، اسلحه های آمریکایی با دو برابر سود به ایران فروخته می شد یعنی هم از آن طرف نفت ما را می بردند و هم ما را وابسته خود نگه می داشتند اما امروز شاهد هستیم که ایران اسلامی در بعد نظامی و دفاعی خودکفا است.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد و کشاورزی و تولیدات شاهد تحولات عظیمی در کشورمان هستیم، تاکید کرد: ایران از منبع واردات کننده نیروی انسانی و فناوری به جایگاه پنجم دنیا در زمینه های پزشکی، فناوری، مهندسی و ریاضی تبدیل شده و این به برکت انقلاب اسلامی رقم خورده است.

معنویت و استقلال 2 دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی ایران است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معنویت و استقلال 2 دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی ایران است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معنویت و استقلال 2 دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی ایران است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.