مردم به «همستر کامبت» فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنند/ امکان کلاهبرداری وجود دارد

مردم به «همستر کامبت» فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنند/ امکان کلاهبرداری وجود دارد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: مردم فقط به عنوان یک سرگرمی به بازی همستر کامبت نگاه کنند.

ابوالفضل نیکوکار در گفت وگو با کوبار، در خصوص بازی همستر کامبت گفت: این پروژه با بازی و سرگرمی آغاز شده است و پیشنهاد ما این است که مردم فقط به عنوان یک سرگرمی به این بازی نگاه کنند. مردم به این موضوع فکر کنند که آیا با ضربه زدن به یک سامانه می توانند کسب درآمد کنند؟

وی ادامه داد: گزارشی داریم که 34 میلیون نفر در ایران از بازی های رایانه ای استفاده می کنند. چرا آنجا این مباحث مطرح نیست؛ باید گفت اگر همستر کامبت به سمت عرضه ارز جدید دیجیتال برود، افراد نیز باید به فرآیند و قواعد ثبت و انتخاب صرافی و تشکیل کیف پول و نحوه معاملات آگاهی داشته باشند. مشکلات زمانی مطرح می شود که افراد با این مراحل ناآشنا بوده و به لحاظ عدم آگاهی اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد متخلف قرار می دهند و سرمایه آنها برده شده و سپس شکایت می کنند.

نیکوکار تصریح کرد: ساخت و عرضه و قیمت گذاری رمزارزها تحت نظارت هیچ مرجع رسمی داخلی و بین المللی نیست و به راحتی امکان از دست رفتن کامل سرمایه وجود دارد و هیات دولت جمهوری اسلامی ایران طی مصوبه ای رمزارزها را مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نمی داند و استفاده از آن را در مبادلات داخل کشور مجاز نمی شمارد.

نیکوکار در پایان گفت: در سال قبل 7 پیام هشداری در خصوص رمزارزها و کلاهبرداری رایانه در حدود 70 میلیون پیامک از طریق یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای مردم استان تهران ارسال شده است.

پایان خبر کوبار 

مردم به «همستر کامبت» فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنند/ امکان کلاهبرداری وجود دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم به «همستر کامبت» فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنند/ امکان کلاهبرداری وجود دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم به «همستر کامبت» فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنند/ امکان کلاهبرداری وجود دارد"، کلیک کنید.