لیبرمن: نتانیاهو در پی توافق با عربستان برای فرار از مسیولیت طوفان الاقصی است

لیبرمن: نتانیاهو در پی توافق با عربستان برای فرار از مسیولیت طوفان الاقصی است

وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو به دلیل فرار از مسیولیتش در عملیات طوفان الاقصی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش کوبار، «آویگدور لیبرمن» رییس حزب اپوزیسیون «اسراییل بیتنا» با انتشار پستی در حساب کاربری خود در پلتفرم ایکس از طرح آتی «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پرده برداشت.

لیبرمن گفت: همانطور که دقیقا یک ماه پیش در  کنست (پارلمان اسراییل) اعلام کرده، نتانیاهو در آستانه انحلال کابینه بر اساس توافق با سعودی ها است.

وی تصریح کرد، طرح نتانیاهو شامل «به رسمیت شناختن کشور فلسطینی از سوی اسراییل است. داستان های بیشتری نیز توسط نتانیاهو ایجاد خواهد شد؛ مانند کشور فلسطینی که ارتش ندارد و اسراییل حریم هوایی آن را کنترل می کند، مشروعیت بخشی به برنامه هسته ای عربستان و کمک به ریاض برای تصویب آن در کنگره آمریکا و ارایه تعهدی مبنی بر اینکه اسراییل به تاسیسات هسته ای در خاک عربستان حمله نخواهد کرد.»

وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی ادامه داد: سوال اینجاست که چرا نتانیاهو الآن این کار را می کند؟ زیرا او متوجه شده است که به رسمیت شناختن کشور فلسطین کابینه او را متلاشی خواهد کرد و کنست منحل می شود و ما به سمت انتخابات جدیدی می رویم.

وی افزود: نتانیاهو می خواهد موضوع اصلی در انتخابات آینده توافق با سعودی ها باشد و نه مسیولیت او در قبال بدترین شکست تاریخ اسراییل.

لیبرمن اظهار داشت که بر اساس ارزیابی نتانیاهو، توافق با سعودی ها به او کمک می کند تا از مسیولیت مستقیم فاجعه 7 اکتبر فرار کند.

او در پایان پست خود تاکید کرد که «ممکن نیست با تشکیل کشور فلسطین و برنامه هسته ای عربستان سعودی موافقت کرد، زیرا این توافقی است که کل منطقه را در یک مسابقه هسته ای دیوانه کننده ای قرار می دهد که مصر، ترکیه و دیگران به آن خواهند پیوست.»

پایان خبر کوبار

لیبرمن: نتانیاهو در پی توافق با عربستان برای فرار از مسیولیت طوفان الاقصی است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیبرمن: نتانیاهو در پی توافق با عربستان برای فرار از مسیولیت طوفان الاقصی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیبرمن: نتانیاهو در پی توافق با عربستان برای فرار از مسیولیت طوفان الاقصی است"، کلیک کنید.