لزوم پرهیز از سیاست زدگی در صندوق ذخیره فرهنگیان

لزوم پرهیز از سیاست زدگی در صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش و رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، ماموریت اصلی صندوق را توجه به منزلت، معیشت و خلق ثروت برای قشر فرهیخته فرهنگیان کشور اعلام کرد و گفت: تحول گرایی باید مبنای تصمیم گیری ها، برنامه ها و فعالیت های صندوق ذخیره در سال جهش تولید باشد.

به گزارش کوبار دکتر رضامراد صحرایی در دیدار با مدیرعامل، رییس و اعضای هیات مدیره و معاونان صندوق و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره هلدینگ های تابعه با اشاره به نامگذاری سال 1403 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان جهش تولید با مشارکت مردم، اهمیت منزلت، معیشت و خلق ثروت برای معلمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخشی از منزلت معلمان در گرو معیشت آنان است و تقویت معیشت توسط شما مستلزم خلق ثروت برای آن هاست و صندوق نقش مهم و جدی در این زمینه دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مهمترین دغذغه های ما اعتماد معلمان به صندوق ذخیره است، اعتمادسازی و اعتمادآفرینی در فرهنگیان را از وظایف ارکان تصمیم گیری و مدیریتی صندوق برشمرد و اظهارکرد: انتظار می رود این اعتماد به جامعه فرهنگیان  بازگردد چراکه  آنها سرمایه گذار هستند و مجموعه صندوق امانت دار آنان محسوب می شوند و باید رضایت  فرهنگیان جلب شود.

وی تصریح کرد: رضایت معلمان، پیشرفت جامعه را به دنبال خواهد داشت و صندوق در این زمینه باید نقش آفرینی کند.

وزیر آموزش و پرورش اهتمام به افزایش بهره وری و تحول در همه ارکان و بخش های صندوق را ضروری دانست و افزود: به گونه ای عمل کنید که کارهای آموزش و پروزش به صندوق سپرده شود.

صحرایی با اشاره به وجود ظرفیت های آموزش و پرورش برای فعالیت های صندوق ذخیره ادامه داد:  بیش از 7300 هنرستان می تواند واحد تولیدی برای صندوق باشد و در این مسیر بهره مندی از ظرفیت ها بسیار مهم است.
 
وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: از صندوق انتظار جدی برای تحقق شعار سال داریم و صندوق ذخیره فرهنگیان برنامه خودش را در زمان کوتاهی اعلام کند.

صحرایی اضافه کرد: اقدامات خوبی در حوزه تامین مسکن فرهنگیان همچنین ورود هلدینگ پتروفرهنگ به صنایع پایین دستی و تولید اسید استیک انجام شده است که باید تداوم یابد.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص اجرای کامل طرح ارزش مالکانه تاکید باید اقدامات جدی در این زمینه انجام شود و موضوع سهام مالکانه را دنبال می کنیم.
 
 صحرایی با تاکید بر احیای بانک سرمایه و ایجاد تغییر و تحول اساسی در فعالیت ها و عملکرد بانک افزود: بانک سرمایه همچنان بحران ها و چالش هایی دارد که باید رفع شود.

وی با تاکید بر پرهیز از سیاست زدگی در آموزش و پرورش و صندوق ذخیره، در مورد روند انتصابات گفت: انتصاب سیاسی نداشته باشیم و افراد پاکدست، متعهد و متخصص به کار گرفته شوند و کوچکترین فساد در صندوق قابل قبول نیست.
 
صحرایی ضمن تاکید بر سودآوری واقعی و شفاف در صندوق اظهارکرد: شرکت زیان ده نباید در  صندوق داشته باشیم.

در این دیدار محسن احمدی – مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان – از حمایت ها و هدایت های وزیر آموزش و پرورش درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان تقدیر و گزارش کوتاهی از اقدامات و عملکرد صندوق در سال گذشته و برنامه های سال جاری ارایه کرد.

مدیرعامل صندوق ذخیره توجه به معیشت فرهنگیان را اولویت مهم صندوق برشمرد و گفت ساخت مسکن ویژه فرهنگیان به عنوان یکی از مطالبات و خواسته های این قشر فرهیخته به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، سید عبدالمجید فرجی – رییس هیات مدیره صندوق – نیز در این دیدار با قدردانی از رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: خلق ارزش افزوده و سود پایدار برای معلمان از اهداف اصلی صندوق  در سال 1403 است.

پایان خبر کوبار

لزوم پرهیز از سیاست زدگی در صندوق ذخیره فرهنگیان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم پرهیز از سیاست زدگی در صندوق ذخیره فرهنگیان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم پرهیز از سیاست زدگی در صندوق ذخیره فرهنگیان"، کلیک کنید.