علم الهدی: اسلام در گوشت و پوست نسل جوان ما نفوذ کرده است

علم الهدی: اسلام در گوشت و پوست نسل جوان ما نفوذ کرده است

کوبار/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: 45 سال از انقلاب می گذرد و اسلام در گوشت و پوست نسل جوان نفوذ کرده است.

آیت الله سیداحمد علم الهدی صبح امروز 22 فروردین در خطبه های نماز عید فطر در حرم مطهر رضوی(ع) اظهار کرد: یکی از جملاتی که امروز در قنوت نماز به خداوند عرض کردیم، این بود که خدایا تو امروز را برای پیامبر(ص) سرمایه نهادی قرار دادی. چرا چنین چیزی را در قنوت نماز گفتیم؟ زیرا بندگان یک ماه برای خدا روزه گرفتند و به پیامبر نزدیک شدند و بر عظمت او افزودند و ارزش های دین را احیا کردند. مردم با چنین ایمانی یک سرمایه نهادی برای پیامبر اند. 

وی با بیان اینکه شرف پیامبر در تحقق برنامه های قرآن در صدر زندگی مردم است، افزود: اگر قرار است جامعه و کشور ما به تمام معنا وابسته به پیامبر(ص) باشد، دیگر در زندگی اجتماعی ما نباید مسیله بی حجابی وجود داشته باشد، زیرا با کرامت و شرافت پیامبر سازگار نیست و تظاهر به فسقی است که مایه امیدواری دشمن است تا بتواند با گسترش بی حجابی، سفره انقلاب و اسلام را از زیر پای نسل جوان کشور جمع کند. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مردمی که عبادت تان باعث شرافت پیامبر شده، نباید بگذارید شرافت پیامبر در جامعه شما با تظاهر به فسق خدشه پیدا کند. رهبری در فرمایشات چند روز پیش خود دو دغدغه را در مورد حجاب مطرح کردند؛ اول اینکه چالش بی حجابی را عده ای در یک اغتشاش و فتنه خارجی برای براندازی انقلاب و اسلام درست کردند و حالا نه دولت و ملت و نه تشکل های اجتماعی ما هیچ کدام نباید بایستند دشمن توطیه خود را در کشور پیاده کند. 

علم الهدی اضافه کرد: خانم بی حجاب و عزیزی که روسری از سر خود برمی دارد، باید بداند با دشمن خدا و دشمن کشور همکاری می کند. اگر متوجه نیست، من و شما باید او را متوجه کنیم. البته امروز نهی از منکر نباید منجر به درگیری شود، زیرا خواست دشمن نیز همین است . امر به معروف و نهی از منکر شرایطی دارد و امروز در خصوص حجاب باید به گونه ای متفاوت از قبل انجام شود. نباید مسیله بی حجابی را با درگیری حل کنیم، زیرا باعث می شود در کشور ما عده ای طرفدار حجاب و عده ای دیگر طرفدار بی حجابی شوند.

وی با بیان اینکه باید مشکل بی حجابی را با مزاج اجتماعی حل کنیم، گفت: تمام خواهران و برادران بدانند در خصوص حجاب سایر خواهران مسیولیت دارند. اگر خواهران برجسته و سازنده ما در مراکز آموزشی حضور یابند و نسل جوان را با برنامه های خاص از جمله تشکل های عفاف و حجاب جذب کنند، نهی از منکر موفقی صورت می گیرد و مشکل حل می شود، زیرا مردم ما مسلمان اند. 45 سال از انقلاب می گذرد و اسلام در گوشت و پوست نسل جوان نفوذ کرده است. انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا این قدرت را داشته که دین را در عمق جان مردم نفوذ دهد و مردم دین خود را دوست دارند. وقتی جامعه ما چنین است، می توان مشکل بی حجابی را با مزج اجتماعی حل کرد.

پایان خبر کوبار

علم الهدی: اسلام در گوشت و پوست نسل جوان ما نفوذ کرده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علم الهدی: اسلام در گوشت و پوست نسل جوان ما نفوذ کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علم الهدی: اسلام در گوشت و پوست نسل جوان ما نفوذ کرده است"، کلیک کنید.