ظریف: یکی از مقصران اصلی فاجعه سقوط بالگرد آمریکا است

ظریف: یکی از مقصران اصلی فاجعه سقوط بالگرد آمریکا است

به گزارش کوبار به نقل از کوبار وزیر امور خارجه پیشین جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که حادثه رخ داده دردناک و تلخ بود، اظهار کرد: من با آقای رییسی بیش از 30 سال آشنایی داشتم و شهادت ایشان و همچنین شهادت برادر عزیز و بسیار مخلصم دکتر امیرعبداللهیان و همچنین شهادت امام جمعه تبریز و کادر پرواز را تسلیت می گویم.

وی با بیان اینکه حادثه رخ داده حادثه دردناکی بود و و تمام ما را به خود مشغول کرد، گفت: روز گذشته تمام مردم ایران و مردم جهان این واقعه را دنبال می کردند ، من دیروز الجزیره انگلیسی را دنبال می کردم و تقریباً حدود 2 الی 3 ساعت خبرش فقط در این زمینه بود.

ظریف در یک گفتگوی تلویزیونی با بیان اینکه این حادثه بزرگ و دردناک را به خانواده این عزیزان تسلیت عرض می کنم و معتقدم که کشور ایران با مقاومت مردم و حضور بیش از پیش مردم همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کردند این حادثه تلخ و بسیار تلخ را پشت سر می گذارد و امیدواریم که همبستگی مردم بعد از این حادثه تلخ بیشتر شود و با توجه به آینده کشور و نگرانی های ما در مورد آینده، در کشور با یک صدا و یک حرکت به سمت آینده بهتر حرکت کنیم.

وزیر امور خارجه پیشین جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آقایان رییسی و امیرعبداللهیان بسیار مخلص بودند و پاداش اخلاص خود را با شهادت دریافت کردند، ادامه داد : ما در 45 سال گذشته در مقاطع مختلفی در شرایط سختی قرار داشته ایم، از آن عبور کرده ایم و به لطف خداوند از این وضعیت نیز عبور خواهیم کرد.

ظریف با بیان اینکه یکی از این شرایط سخت تحریم های ظالمانه ای بود که علیه کشور اعمال شده است، خاطرنشان کرد: یکی از مقصران اصلی فاجعه دیروز ایالات متحده آمریکا بود که علی رغم دستور دیوان بین المللی دادگستری، فروش قطعات هواپیما و هوانوردی را به ایران تحریم کرده و اجازه نمی دهد که مردم ایران از امکانات خوب هوانوردی برخوردار باشند و حتماً این موضوع نیز در فهرست سیاه جنایت های آمریکا علیه ملت ایران ثبت می شود .

ظریف: یکی از مقصران اصلی فاجعه سقوط بالگرد آمریکا است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ظریف: یکی از مقصران اصلی فاجعه سقوط بالگرد آمریکا است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ظریف: یکی از مقصران اصلی فاجعه سقوط بالگرد آمریکا است"، کلیک کنید.