طوفان و سیل در راه ایران است؟

طوفان و سیل در راه ایران است؟

آفتاب نیوز :

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «امروز یکشنبه (30 ادریبهشت) در نوار شرقی خراسان رضوی، اردبیل، آذربایجان شرقی، نیمه شمالی اذربایجان غربی، ارتفاعات زنجان و گیلان رگبار باران گاهی وزش باد پیش بینی شده است.»

امین حسین نقشینه افزود: «دوشنبه (31 اردیبهشت) آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، شمال زنجان و ارتفاعات و دامنه های مازندران رگبار باران و رعد و برق را تجربه می کنند.»

اثر مخاطره ای این سامانه لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان اب، جاری شدن سیل، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه و تگرگ است.

امروز یکشنبه (30 اردیبهشت) در شمال شرق، شرق، نواحی مرکزی کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک رخ می دهد.

یکشنبه (30 اردیبهشت) و دوشنبه (31 اردیبهشت) فردا خلیج فارس مواج و متلاطم است.

نقشینه درباره هشدار نارنجی دریایی گفت: «ارتفاع امواج بین یک و نیم تا 2 متر در خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.»

مناطق جنوبی و بخش هایی از غرب استان تهران وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک را تجربه می کنند. نقشینه یادآور شد: «از روز سه شنبه (1 خرداد) نفوذ سامانه بارشی به استان تهران را خواهیم داشت که آسمان ابری و در برخی ساعات بارش، رگبار و رعد وبرق را به همراه دارد. تا سه شنبه نوسانات دمایی استان تهران افزایشی است. اما از چهارشنبه (2 خرداد) روند کاهشی دما را پیش بینی می کنیم.»

طوفان و سیل در راه ایران است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طوفان و سیل در راه ایران است؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طوفان و سیل در راه ایران است؟"، کلیک کنید.