طلسم جواد عزتی در فجر 42 می شکند؟

طلسم جواد عزتی در فجر 42 می شکند؟

آفتاب نیوز :

جواد عزتی فعالیتش را در بازیگری از دهه 70 و با تیاتر آغاز کرده بود و در دهه 80 کارش را در سریال های تلوزیون جدی تری کرد. اوج شهرت او در سریال ها در آثار مهران مدیری بود که با خلق کاراکتری شیرین و دلنشین به نام «بابا اِتی» در قهوه تلخ توانست خود را بازیگری قهار در کمدی معرفی کند.

از اواخر دهه 80 پای عزتی به سینما هم باز شد و مسیر پیشرفت و شهرت او در کمدی های سینمایی کم کم به جایی رسید که اگر نامش در یکی از فیلم های کمدی دیده می شد فروش آن را تضمین شده می دانستند. این روند برای او تا جایی پیش رفت که همین چند سال قبل «پول سازترین بازیگر سال سینما» شد؛ لقبی که در یکی، دو دهه گذشته بیشتر به محمدرضا گلزار و رضا عطاران نسبت داده می شد.

 بعد از آنکه نام جواد عزتی به عنوان بازیگری موفق در عرصه کمدی حسابی جا افتاد، او به تدریج ژانر بازی های خود را تغییر داد و با ایفای نقش های جدی روی دیگری از استعدادش را در بازیگری نشان داد. اگرچه این تغییر مسیر فرصت های تازه ای را برای این بازیگر فراهم کرد اما نشانه هایی از تکرار در برخی نقش های اخیر این بازیگر نکته نبوده که از چشم دور بماند.

جواد عزتی که چند فیلم آخرش همانند گذشته پرفروش نبودند، همچنان بازیگری محبوب و پرطرفدار است و مصداق آن استقبال خوب مخاطبان از فیلم جدید او در پیش فروش بلیت های جشنواره فجر است.

او که تاکنون در بیش از 20 سریال تلویزیونی و نمایش خانگی و بیش از 30 فیلم سینمایی بازی کرده، اولین تجربه جدی حضورش در جشنواره فیلم فجر، به سال 1387 و بیست وهشتمین دوره این جشنواره برمی گردد که در فیلم «طلا و مس» بازی کرده بود.

عزتی که اوج کارش در سینما در دهه 90 بود، در بیشتر سال های این دهه در جشنواره، دست کم یک فیلم داشته: «همه چیز برای فروش» امیر ثقفی (دوره 32)، «کلاشینکف» سعید سهیلی (دوره 32)، «شیار 143» نرگس آبیار (دوره 32)، «فرشته ها با هم می آیند» (دوره 32)، «زاپاس» برزو نیک نژاد (دوره 34)، «ماجرای نیمروز» محمدحسین مهدویان (دوره 95)، «تنگه ابوقریب» سعید ملکان (دوره 36)، «لاتاری» محمدحسین مهدویان (دوره 36)، «جان دار» حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری (دوره 37)، «ماجرای نیمروز؛ رد خون» محمدحسین مهدویان (دوره 37)، «جهان با من برقص» سروش صحت (دوره 37 جشنواره جهانی فجر)، «پیلوت» ابراهیم ابراهیمیان (دوره 37 جشنواره جهانی فجر)، «دوزیست» برزو نیک نژاد (دوره 38)، «آتابای» نیکی کریمی (دوره 38)، «مغز استخوان» حمیدرضا قربانی (دوره 38)، «شنای پروانه» محمد کارت (دوره 38)، «خورشید» مجید مجیدی (دوره 38)، «مرد بازنده» محمد حسین مهدویان (دوره 40) و «کت چرمی» حسین میرزامحمدی (دوره 41).

حالا در سال 1402 و در چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر جواد عزتی باز هم در این جشنواره فیلم دارد منتها این بار نه فقط به عنوان بازیگر بلکه اولین تجربه فیلمسازی خود را راهی جشنواره فجر کرده است.

«تمساح خونی» که در پیش فروش بلیت های جشنواره مشتاق و علاقه مند زیاد داشت، با بازی جواد عزتی، عباس جمشیدی فر، سعید آقاخانی، الناز حبیبی، بهزاد خلج، شبنم قربانی و با حضور جمشید جهانزاده، رامین پورایمان و کیومرث مرادی به کارگردانی جواد عزتی و تهیه کنندگی کامران حجازی ساخته شده است.

جواد عزتی تاکنون سه بار در جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بلورین نقش مکمل برای فیلم های «آتابای» و دو سریِ «ماجرای نیمروز» شده ولی برای هیچ کدام شانس گرفتن جایزه را نداشت. فیلم «تمساح خونی» او امروز جمعه، 13 بهمن ماه در سینمای رسانه به نمایش درمی آید و شاید این بار سیمرغ بر شانه های او هم بنشیند.

طلسم جواد عزتی در فجر 42 می شکند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلسم جواد عزتی در فجر 42 می شکند؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلسم جواد عزتی در فجر 42 می شکند؟"، کلیک کنید.