صدور بیش از 30 هزار جریمه برای توقف روی خط عابر در 2 هفته اخیر

صدور بیش از 30 هزار جریمه برای توقف روی خط عابر در 2 هفته اخیر

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از جدیت پلیس در راستای کاهش تصادفات منجر به فوت عابران پیاده خبر داد و گفت: پروژه هایی برای اصلاح مهندسی ترافیک و آموزش همگانی برنامه ریزی شده است؛ همچنین اعمال قانون خودروهایی که در گذرگاه های عابران پیاده، پارک کنند در دستورکار است و در دو هفته اخیر، 30 هزار خودروی متخلف جریمه شده اند.

سرهنگ فیروز کشیر در گفت وگو با کوبار درباره تصادفات منجر به فوت عابران پیاده گفت: متاسفانه در یک ماه نخست سال جاری، میزان فوت عابران پیاده در تصادفات، نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه طرح آموزش همگانی از اول اردیبهشت ماه آغاز شده است؛ افزود: بر همین اساس کارگروهی توسط پلیس راهور تهران بزرگ تشکیل شد تا اقدامات عملی برای کاهش این آمار صورت گیرد و پلیس در این باره جدی خواهد بود.  در بحث اصلاح مهندسی ترافیک، احیای خط کشی ها در محل های عابرپیاده انجام می گیرد. همچنین موانعی در کنار پیاده روها ها نصب خواهد شد تا از تردد عابران پیاده در سطح سواره جلوگیری شود.

کشیر گفت: آشکارسازی این معابر نیز بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است در تاریکی شب، رانندگان به خوبی معابر عابر پیاده را نبینند به همین دلیل افزایش روشنایی های این معابر نیز در دستورکار قرار گرفت. همچنین همکاران من در خیابان ها و معابر نیز عابران پیاده را به سمت عبور از گذرگاه های عابرپیاده و پل های عابر سوق می دهند. 

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اهمیت آموزش ادامه داد: همکاران من از ظرفیت رادیو، تلوزیون و سایر رسانه ها برای فرهنگ سازی نیز استفاده می کنند. همچنین کلیپ ها،انیمیشن ها و پوسترهای مربوط به این موضوع نیز تهیه می شود. با هماهنگی های انجام شده، همکاران من با برگزاری کلاس های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها سعی می کنند نکات آموزشی بیشتری به صورت حضوری برای افراد توضیح دهند. 

وی با اشاره به اعمال قانون و جریمه وسایل نقلیه به دلیل تجاوز به مسیرها و گذرگاه های عابرپیاده نیز گفت: در بحث اعمال قانون و اجرای مقررات، در 62 نقطه از تقاطع های مهم شهر تهران، افسران پلیس راهور  مستقر هستند و هنگامی که چراغ زرد می شود با حرکت دست و با سوت به رانندگان هشدار قرمز شدن چراغ را می دهند تا آنان پشت خط ایست توقف کنند. همچنین اگر خودرویی بر روی خط کشی های عابر پیاده توقف کند؛ مسلما توسط همکاران بنده اعمال قانون خواهد شد. البته اگر  خودرویی در پیاده روها و گذرگاه های عابر پیاده نیز پارک کند؛ حتما مورد اعمال قانون قرار می گیرد.

کشیر افزود: سال گذشته در شهر تهران، 540 هزار وسیله نقلیه ای که برروی خط کشی عابر پیاده توقف داشت، مورد اعمال قانون قرار گرفت. یعنی به طور میانگین  روزانه  1500 خودرو این جریمه را دریافت کرده اند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: همچنین در همین دو هفته ای که این طرح آغاز شده است حدود 30 هزار وسیله نقلیه ای که بر روی خط کشی های عابر پیاده پارک کرده بودند، جریمه شدند که یعنی روزانه بیش از 2 هزار خودرو. هدف از اجرای طرح گذرگاه عابر پیاده، اعمال قانون نیست. هدف ما از این طرح اجرای مهندسی ترافیک ، آموزش و فرهنگ سازی است تا شاهد کاهش تلفات تصادفات باشیم. ولی اگر  رانندگان قوانین و مقررات را رعایت نکنند؛ در نهایت اعمال قانون می شوند.

پایان خبر کوبار 

صدور بیش از 30 هزار جریمه برای توقف روی خط عابر در 2 هفته اخیر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور بیش از 30 هزار جریمه برای توقف روی خط عابر در 2 هفته اخیر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور بیش از 30 هزار جریمه برای توقف روی خط عابر در 2 هفته اخیر"، کلیک کنید.