سیگار الکترونیکی اعتیادآور است؟ – کوبار

سیگار الکترونیکی اعتیادآور است؟ - کوبار

به گزارش کوبار، رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت، سیگار و قلیان الکترونیکی را اعتیادآور دانست.

کوبار در خبری نوشت: بهزاد ولی زاده، محصولات دخانی نوپدید نظیر سیگار و قلیان الکترونیکی، ویپ و محصولات گرم کننده سیگار بدون دود را به علت وجود نیکوتین در آنها، بسیار اعتیاد آور دانست و گفت: یکی از ترفندهای صنایع دخانی معرفی محصولات دخانی جدید مانند سیگارهای الکترونیک سیستم های ایجاد بخار (ویپ) و سیستم های گرم کننده تنباکو به عنوان محصولات بی خطر است.

وی افزود: جوانانی که با گمراهی و ترفندهای صنایع دخانی برای اولین بار مواد دخانی را تجربه می کنند، به راحتی در آنها وابستگی به نیکوتین ایجاد شده و به یک مصرف کننده دایمی مواد دخانی تبدیل می شوند.

ولی زاده با بیان اینکه یکی از مهم ترین راهکارهای حفاظت جوانان از آسیب ها و صدمات ناشی از مصرف دخانیات ممنوعیت کامل تبلیغات است، تصریح کرد: صنایع دخانی از طرق مختلف از جمله تولید محصولات جدید با طعم های متفاوت و متنوع و تبلیغات گسترده در سریال ها باعث فریب جوانان و نوجوانان می شوند.

وی با بیان اینکه بازارهای فروش محصولات دخانی، جوانان و نوجوانان را به دام انداخته و نیمی از مصرف کنندگان این محصولات در نهایت به کام مرگ می روند، عنوان کرد: صنایع دخانی هر ساله، ده ها میلیارد دلار در سراسر دنیا برای تبلیغ و بازار فروش محصولات مرگ بارشان هزینه می کنند و فعالیت ها و اقدامات بازاریابی آنها با هدف جذب جوانان و مصرف کنندگان جدید است.

47236

سیگار الکترونیکی اعتیادآور است؟ – کوبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیگار الکترونیکی اعتیادآور است؟ – کوبار" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیگار الکترونیکی اعتیادآور است؟ – کوبار"، کلیک کنید.