سندرز خطاب به دانشجویان حامی غزه: شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید

سندرز خطاب به دانشجویان حامی غزه: شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید

برنی سندرز، سناتور آمریکایی حمایتش را از اعتراضات دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه های این کشور ابراز و آنها را به ادامه اعتراضاتشان تشویق کرد.

به گزارش کوبار، «برنی سندرز»، سناتور مستقل ایالت ورمونت آمریکا پستی را در صفحه خود در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) منتشر و در آن از خیزش دانشجویی ضد صهیونیستی در دانشگاه های آمریکا ابراز حمایت کرد.

سندر در این پست با یادآوری سوابق و آثار ناشی از اعتراضات دانشجویی در دهه های گذشته و در برهه های مختلف علیه موضوعاتی نظیر نژادپرستی و جنگ نوشت: «ما در سال 1962 تحصن هایی با هدف پایان دادن به سیاست های نژادپرستانه در دانشگاه شیکاگو سازمان دهی کردیم. من در سال 1963 به خاطر اعتراض به تفکیک نژادی مدارس دستگیر شدم. اما اعتراضات ما به حق بود.»

او در ادامه این پست خود با تشویق دانشجویان حامی فلسطین به ادامه اعتراضاتشان گفت: «من به اینکه دانشجویان به جنگ در غزه اعتراض می کنند افتخار می کنم. همواره متمرکز و در صلح باشید. شما در سمت درست تاریخ قرار گرفته اید.»

سندرز پیشتر نیز به سابقه اعتراضات دانشجویی در 6 دهه قبل علیه جنگ ویتنام و مطالبه پایان این جنگ و شرکت خودش در این اعتراضات اشاره کرد.

او با اشاره به اینکه «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا به دلیل حمایت هایش از رژیم صهیونیستی خودش را در یک موضع ضعیف از لحاظ سیاسی و اخلاقی قرار داده تاکید کرد: «این ممکن است ویتنام بایدن باشد.»

از 17 آوریل تا امروز دانشجویان در 46 دانشگاه و کالج آمریکا در اعتراض به هم دستی واشنگتن و دانشگاه های خود با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، تجمعات اعتراضی برپا کرده اند؛ تجمعاتی که با برخورد پلیس مواجه شده و تا کنون بیش از 2400 شرکت کننده بازداشت شده اند.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، بعضی دانشگاه ها به دانشجویان خود وعده داده اند که در سرمایه گذاری و روابط خود با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کرده و درخواست دانشجویان برای توقف روابط تجاری با این رژیم را به رسمیت بشناسند. بسیاری از دانشجویان معترض در خواسته های خود، روابط دانشگاه های آمریکا با ارتش رژیم صهیونیستی را هدف گرفته اند.

اوج گرفتن اعتراضات دانشجویی ضد صهیونیستی در دانشگاه های آمریکا و سرایت آنها به دانشگاه های دیگر کشورهای غربی بعد از آن شروع شد که دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک ماه گذشته میلادی از پلیس شهر نیویورک خواست به چادرهای برپا شده توسط این دانشجویان در محوطه این دانشگاه حمله کند که در نتیجه این حمله بیش از 100 نفر دستگیر شدند. با این وجود معترضان سریعا یک تحصن دیگر را برپا کردند و مجددا روز سه شنبه گذشته در محل تحصن خود و ساختمانی که تسخیر کرده بودند مورد حمله پلیس قرار گرفتند.

دانشجویان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در کشورهای دیگر نظیر کانادا، استرالیا، فرانسه و مصر نیز در همبستگی با فلسطین دست به تظاهرات و برپایی کمپ های اعتراضی در دانشگاه ها زده اند.

پایان خبر کوبار

سندرز خطاب به دانشجویان حامی غزه: شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سندرز خطاب به دانشجویان حامی غزه: شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سندرز خطاب به دانشجویان حامی غزه: شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید"، کلیک کنید.