سر چند فدراسیون بی کلاه ماند؟/ بودجه 70 میلیاردی برای یک فدراسیون!

سر چند فدراسیون بی کلاه ماند؟/ بودجه 70 میلیاردی برای یک فدراسیون!

اعتبار در نظر گرفته شده برای فدراسیون های ورزشی طبق جدول (12) موضوع بند (ب) تبصره (13) قانون بودجه 1403 با چند نکته همراه است!

به گزارش کوبار، 19 خرداد ماه سال جاری، سرپرست ریاست جمهوری بخش دوم قانون بودجه کل کشور سال 1403 را به همراه جداول آن به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد و بر اساس جدول (12) موضوع بند (ب) تبصره (13) قانون بودجه 1403، معادل 1000 میلیارد تومان برای بخش ورزش شامل 48 فدراسیون ورزشی، بسیج ورزشکاران و صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان در نظر گرفته شده است.

این درحالی است که برای فدراسیون کشتی نیز طبق جدول شماره 7-1 – اعتبارات متفرقه انتقال یافته به جداول 7 و 10 ماده واحده 1403 قانون بودجه، 240 میلیارد تومان کمک به فدراسیون کشتی از سوی وزارت ورزش و جوانان در نظر گرفته شده است.

چند فدراسیون بدون بودجه

در این بین اما برای چند فدراسیون بودجه مجزایی همانند 48 فدراسیون مربوطه دیده نشده است که شامل فدراسیون های سوارکاری، پزشکی ورزشی، چوگان، گلف و بولینگ است و شاید اگر بتوان به دلیل ماهیت درآمدزا بودن فدراسیون پزشکی ورزشی این فدراسیون را از سایر فدراسیون های ورزشی جدا کرد، مشخص نیست به چه علت برای چند فدراسیون دیگر بودجه مستقلی در نظر گرفته نشده است!؟

بودجه قابل توجه هندبال

جدول (12) موضوع بند (ب) تبصره (13) قانون بودجه 1403 اما یک نکته عجیب دیگر نیز به همراه دارد؛ اینکه بودجه در نظر گرفته شده برای فدراسیون هندبال معادل 70 میلیارد تومان به عنوان بیشترین بودجه در نظر گرفته شده برای فدراسیون های ورزشی مطابق این جدول در نظر گرفته شده و با دومین فدراسیون که وزنه برداری است 20 میلیارد تومان فاصله دارد، اتفاقی که مشخص نیست به چه دلیل از سوی مجلس شورای اسلامی اینگونه رقم خورده است؟

سومین علامت سوال

نکته قابل اشاره دیگر اینکه به تازگی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در نامه ای به سرپرست فدراسیون انجمن های ورزشی انحلال رسمی و پایان فعالیت فدراسیون راگبی را اعلام کرد و به این ترتیب جای سوال است که آیا 5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده به فدراسیون راگبی طبق جدول (12) موضوع بند (ب) تبصره (13) قانون بودجه 1403 کماکان به راگبی اختصاص می یابد یا با توجه به انحلال این فدراسیون و تبدیل آن به انجمن، بودجه در نظر گرفته شده در جای دیگری هزینه خواهد شد؟

910 میلیارد تومان در جیب 48 فدراسیون ورزشی+ جدول

پایان خبر کوبار

سر چند فدراسیون بی کلاه ماند؟/ بودجه 70 میلیاردی برای یک فدراسیون!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سر چند فدراسیون بی کلاه ماند؟/ بودجه 70 میلیاردی برای یک فدراسیون!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سر چند فدراسیون بی کلاه ماند؟/ بودجه 70 میلیاردی برای یک فدراسیون!"، کلیک کنید.