ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان سمنان تشکیل و آغاز به کار کرد

ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان سمنان تشکیل و آغاز به کار کرد

به گزارش خبرگزاری کوبار استان سمنان ،رییس کل دادگستری استان سمنان در ابتدای جلسه با قدردانی از آحاد جامعه در بدرقه و برگزاری مراسم شکوهمند در گرامی داشت یاد و خاطره رییس جمهور شهید و همراهان گفت: مردم آگاه و هوشیار کشور پس از حادثه شهادت حضرت آیت الله رییسی و همراهان گرامی ایشان، خالق حماسه بزرگی در تجلیل و تکریم از این شهدا شدند و پس از خلق این حماسه، بایستی همه افرادی که در امر انتخابات وظیفه دارند نسبت به اجرای انتخابات بر مدار قانون صحه گذارند تا این انتخابات به یک پدیده سرشار از دستاوردهای ارزشمند برای نظام تبدیل شود.

وی پیش بینی های لازم و پیشگیری های مناسب را در سه مرحله قبل، حین و بعد از انتخابات سودمند و ضروری دانست و افزود: چنانچه اقدامات پیشگیرانه در زمینه های حقیقی و مجازی بدرستی موثر واقع شود ازالتهاب آفرینی مغرضان در مسیر برگزاری انتخابات جلوگیری خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری با اشاره به اهمیت نظارت برفضای مجازی و سکوهای رسمی و غیر رسمی اطلاع رسانی تاکید کرد: حفظ امنیت روانی مردم بسیار حایز اهمیت است و نظارت مستمر بر فضای مجازی و تحرکات افراد سود جو بایستی مستمر صورت پذیرد تا بداخلاقی رواج پیدا نکند و نهادهای نظارتی موظف اند در صورت برخورد با این موضوعات، گزارشات را سریعا همراه با مدارک و مستندات به مراجع قضایی ارایه کنند.

وی با اشاره به بیانات ریاست قوه قضاییه در خصوص عمل به وظایف دستگاه های مسیول افزود: در فرآیند تبلیغات انتخاباتی چنانچه تذکرات، هشدارهای دستگاه های نظارتی موثر نبود و کسانی خلاف قانون و اخلاق عمل کردند که منجر به وقوع تخریب، توهین، شایعه پراکنی و نشر اکاذیب و التهاب و تشویش اذهان و فضای جامعه شد. قطعاً با برخورد قانونی و عبرت آموز دستگاه های مسیول روبرو خواهند بود.

رییس کل دادگستری استان سمنان در پایان گفت: موضع دادگستری استان و تمامی دستگاه های مسیول عضو این ستاد در انتخابات پیش روی بی طرفی و برگزاری انتخاباتی امن، توام با صحت، سلامت و آرامش است و در این مسیر مردم مومن ومعتقد به مبانی نظام به دنبال برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری و عاری از تخلف و جرم هستند.

در این جلسه محمد تقی گلی دادستان مرکز استان سمنان گفت: در اجرای دستور رییس کل دادگستری استان سمنان، شعب ویژه رسیدگی به پرونده های احتمالی مرتبط با جرایم انتخاباتی با کادر قضایی و اداری مجرب و کارآزموده اختصاص داده شد تا در صورت وقوع جرم به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی کنند.

زین العابدین حسام دبیر جلسه و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان تصریح کرد: با تجربیات بدست آمده در انتخابات های قبلی، رعایت قانون مداری در ابعاد مختلف و بی طرفی کارگزاران انجام فرآیند انتخابات و امانت داری از آراء مردم مورد انتظار اعضاء این ستاد است و حُسن اجرای امور پیگیری می شود.

گفتنی است دیگر اعضاء حاضر در جلسه به رعایت مفاد قانون اجرای انتخابات تاکید داشتند و نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان داشتند.

46

ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان سمنان تشکیل و آغاز به کار کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان سمنان تشکیل و آغاز به کار کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان سمنان تشکیل و آغاز به کار کرد"، کلیک کنید.