سازمان ملل: کوچ اجباری هزاران فلسطینی را مجبور به خروج از خان یونس کرد

سازمان ملل: کوچ اجباری هزاران فلسطینی را مجبور به خروج از خان یونس کرد

سازمان ملل تاکید کرد کوچ اجباری هزاران فلسطینی را مجبور کرد از شهر خان یونس در جنوب نوار غزه خارج شده و در پناهگاه‌های موقتی میان آوارها و ساحل مستقر شوند.

به گزارش کوبار، سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد بار دیگر کوچ اجباری ساکنان غزه را مجبور کرد به دنبال مکانی امن بگردند، هزاران فلسطینی شهر خان یونس را ترک کرده و پناهگاه‌های موقتی را در میان آوارها و در ساحل ایجاد کردند.

همچنین این سازمان عکس‌هایی را از خانواده‌های فلسطینی به اشتراک گذاشت که در حال انتقال وسایل زندگی‌شان و برپایی چادرهایی در ساحل دریا هستند.

در ادامه این بیانیه نیز آمده است، تلاش‌های آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا)  برای امدادرسانی به غزه، به دلیل محدودیت‌های اعمال شده بر ورود به نوار غزه و مشکلات امنیتی با موانع بزرگی روبرو است.

 رژیم صهیونیستی از اکتبر سال گذشته با حمایت همه جانبه آمریکا جنگی را علیه غزه آغاز کرد که تاکنون بیش از ۱۲۵ هزار شهید و زخمی و بیش از ۱۰ هزار مفقودی داشته و موجب ویرانی گسترده نوار غزه و شیوع قحطی در این منطقه شده است.

تل‌آویو با نادیده گرفتن ۲ قطعنامه شورای امنیت برای توقف فوری این جنگ و نیز دستورالعمل‌های دیوان بین‌المللی دادگستری درباره لزوم توقف یورش به رفح و در پیش گرفتن تدابیری برای جلوگیری از نسل‌کشی در این منطقه و نیز تلاش برای بهبود وضعیت انسانی در آنجا به حملات خود ادامه می‌دهد.

پایان خبر کوبار

سازمان ملل: کوچ اجباری هزاران فلسطینی را مجبور به خروج از خان یونس کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ملل: کوچ اجباری هزاران فلسطینی را مجبور به خروج از خان یونس کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ملل: کوچ اجباری هزاران فلسطینی را مجبور به خروج از خان یونس کرد"، کلیک کنید.