زمان ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی آینده اعلام شد

به گزارش کوبار، زمان ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب های درسی سال تحصیلی 1404-1403 برای پایه ها و رشته های تحصیلی اعلام شد که بر اساس آن ثبت نام ها برای پایه های دوم تا ششم ابتدایی، هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم از سه شنبه 28 فروردین، و همچنین پایه های ورودی مقاطع تحصیلی (اول ابتدایی، هفتم و دهم) نیز از دهم تیرماه آغاز می شود.

کوبار در خبری نوشت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش شیوه نامه سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1404-1403 را ابلاغ کرد که بر اساس آن ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1404-1403 دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان و همچنین کتاب های درسی دانش آموزان استثنایی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir یا پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir و یا سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی www.irtextbook.ir و برابر جدول تقویم زمانی پیوست انجام و پیرو آن کتاب های درسی، بر اساس سفارشات ثبت شده در سامانه، توزیع می شود.

بر این اساس ثبت نام ها برای پایه های دوم تا ششم ابتدایی، هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم از سه شنبه 28 فروردین و همچنین پایه های ورودی مقاطع تحصیلی (اول ابتدایی، هفتم و دهم) نیز از دهم تیرماه آغاز می شود.

همچنین اصلاح سفارش کتابهای تمامی دوره های تحصیلی از دهه سوم تیرماه، توزیع به منطقه و سپس به مدارس نیز از شهریورماه صورت می گیرد.

زمان ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی آینده اعلام شد

مدارس موظفند با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب های درسی دانش آموزان اقدام و از ارجاع دانش آموز یا اولیای دانش آموز به کافی نت ها پرهیز کنند.

همچنین مدارس باید ضمن اطلاع رسانی به دانش آموزان به شرح جدول تقویم زمانی یاد شده، نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1404-1403 بر فرض قبولی دانش آموز در سال تحصیلی جاری اقدام کنند. در صورت عدم موفقیت دانش آموز در پایه فعلی در زمان اصلاح سفارش امکان تغییر پایه وجود خواهد داشت.

دانش آموزان و اولیای آنان، در صورت تمایل می توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند و برای ورود به سامانه کد ملی دانش آموز، نام کاربری و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز، «رمز عبور» ورود به سامانه است.

کتاب های درسی دانش آموزان تمامی دوره های تحصیلی، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش آموز قید شده است، توزیع می شود.

دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است؛ لذا، دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

47236

زمان ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی آینده اعلام شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمان ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی آینده اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمان ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی آینده اعلام شد"، کلیک کنید.