زلزله سیاسی در فرانسه؛ همه راست گرایان برای تقابل با اتحاد چپ ها هم پیمان شدند

زلزله سیاسی در فرانسه؛ همه راست گرایان برای تقابل با اتحاد چپ ها هم پیمان شدند

بر اساس نظر سنجی که روز دوشنبه منتشر شد، حزب اجتماع ملی در انتخابات پارلمانی پیش روی فرانسه احتمالا بین 235 تا 265 کرسی پارلمان را کسب خواهد کرد که این میزان جهشی بزرگ نسبت به 88 کرسی پیشین این حزب است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری کوبار، احزاب چپ گرای فرانسه روز دوشنبه برای تشکیل اتحاد جدیدی برای شرکت در انتخابات پارلمانی زودهنگام فرانسه برنامه ریزی کردند.

رهبران احزاب چپ گرای «سبزها»، «سوسیالیست ها»، «کمونیست ها» و «فرانسه تسلیم ناپذیر» شامگاه دوشنبه دوشادوش هم از «تشکیل یک جبهه مردمی جدید» خبر دادند.

ژان لوک ملانشون، موسس حزب «فرانسه تسلیم ناپذیر» از امضای توافق نامه ای برای تشکیل این ایتلاف خبرداد و گفت که رهبران این احزاب چپ گرا در حال تدوین برنامه های مشترک اند.

حزب راستگرای افراطی «اجتماع ملی» که رهبری آن را اکنون جردن باردلا، سیاستمدار 28 ساله فرانسوی در دست دارد، توانست با کسب 31.37 درصد آرا، با اکثریت قاطع در انتخابات پارلمان اروپا در فرانسه پیروز شود و انتظار می رود که بتواند اکثریت پارلمانی رای نیز در انتخابات 30 ژوین فرانسه به دست آورد. این حزب در پارلمان پیشین که ماکرون در اقدامی که به «قمار بزرگ» مشهور شده در شامگاه یکشنبه آن را منحل کرد، 88 کرسی از 577 کرسی را در اختیار داشت. این درحالی است که «رنسانس»، حزب متبوع رییس جمهوری فرانسه عهده دار 161 کرسی بود.

جردن باردلا با استقبال از اظهارات رهبر محافظه کاران نوشت: «اریک سیوتی با این انتخاب منافع فرانسوی ها را بر منافع حزبی مان ارجحیت داد.»

زلزله سیاسی در فرانسه؛ همه راست گرایان برای تقابل با اتحاد چپ ها هم پیمان شدند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلزله سیاسی در فرانسه؛ همه راست گرایان برای تقابل با اتحاد چپ ها هم پیمان شدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلزله سیاسی در فرانسه؛ همه راست گرایان برای تقابل با اتحاد چپ ها هم پیمان شدند"، کلیک کنید.