روابط عمومی کارآمد، گره گشا و امیدآفرین است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

روابط عمومی کارآمد، گره گشا و امیدآفرین است - خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری کوبار، فاطمه زارعان در سفر یک روزه به تبریز که به مناسبت هفته روابط عمومی انجام شد در جمع روابط عمومی های بخش کشاورزی با بیان اینکه آینده نگری و آینده سازی ارتباطی، ماموریت اصلی روابط عمومی در سازمان است گفت: روابط عمومی در استانداردهای مطلوب سازمانی، آینده پژوه، برنامه مدار، مسیله محور، تصویرساز، سازنده، بالنده، انسجام بخش، مردم مدار و متحول کننده است لذا مدیران ارشد باید به روابط عمومی ها به چشم مدیران آینده ساز و گره گشا نگاه کنند.

وی با اشاره به اینکه باید روابط عمومی ها را جدی بگیرند، عنوان کرد: روابط عمومی پیشرفته، مدیریت و مهندسی ارتباطات هوشمند برای اقناع، اعتماد، نفوذ در جامعه، گسترش شبکه ارتباطی و افزایش سرمایه اجتماعی در سازمان است.

مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی روابط عمومی را تخصصی، یک سیستم یکپارچه و منسجم ارتباطی دانست و اضافه کرد: روابط عمومی قادر به مسیله شناسی ارتباطی و ترسیم نقشه ذینفعان است و با تحلیل و ترسیم نقشه راه، گام های موثری برای برنامه ریزی و مشاوره ارتباطی به مدیران ارشد برداشته و نظام ارتباطات سازمان را مدیریت می کند.

زارعان با تاکید بر اینکه روابط عمومی های هوشمند باید تخصصی عمل کنند، بیان کرد: روابط عمومی ها قادر به حل وفصل دغدغه ها و مسایل ارتباطی سازمانی هستند، هوشمندی روابط عمومی ها در فراوانی اقدامات رسانه ای و اطلاع رسانی نیست، روابط عمومی ها باید منش اطلاع رسانی یک سویه و پلاکارد چسبانی های کلیشه ای را رها کنند و به روش شناسی مدیریت گذر از دغدغه ها و مسایل ارتباطی سازمان روی آورند، روابط عمومی تخصصی یعنی خوب شناساندن کارهای خوب سازمان به مردم و ارتباط با مردم، دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن است.

وی با اشاره به اینکه مدیران روابط عمومی باید مراقب دام های ارتباطی در روابط عمومی ها باشند، گفت: ظهور تکنولوژی های مدرن ارتباطی همراه با محتوای بی کیفیت به عنوان دو دام جدی در روابط عمومی ها قلمداد می شوند.

مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: پیام های تکراری، محتواهای بی ربط و اغلب طولانی و ارتباطات بدون استراتژی مشخص نوعی از روابط عمومی بی کیفیت هستند که باید مدیران در دنیای مدرن به صورتی هوشمندانه از آن پرهیز کنند و برای تاثیرگذاری بیشتر بر افکار عمومی به اجتماعی سازی خبر روی آورند.

زارعان در پایان سخنان خود گفت: در بخش کشاورزی نیز به این نکته توجه کنیم که مهم ترین عامل اثرگذار در این بخش، علاوه بر اقلیم و شرایط محیطی، عامل انسانی است به همین دلیل آگاه کردن جامعه و تنویر افکار عمومی در این حوزه از اهمیت بسزایی برخوردار است. روابط عمومی وظیفه بسیار سنگینی در حوزه منابع پایه که بستر تولید هستند دارد، لذا در این خصوص بایستی از ابزارها و فناوری های نوین ارتباطی و تولید هنرمندانه تولیدات متنوع چندرسانه ای و بهره گیری از پتانسیل نهادهای مردمی در آگاه سازی و جلب مشارکت مردم برای جهش تولید و لزوم اقناع جامعه به حفظ و بهره برداری مطلوب از منبع خدادادی آب وخاک حداکثر بهره برداری را کرد.

روابط عمومی کارآمد، گره گشا و امیدآفرین است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روابط عمومی کارآمد، گره گشا و امیدآفرین است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روابط عمومی کارآمد، گره گشا و امیدآفرین است – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.